Коли буде наступний етап передачі земель громадам
Автор: Олександр Гнітецький, експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою»
Процес передачі державних сільськогосподарських земель за межами населених пунктів став головною подією 2018 року в напрямку земельної децентралізації. Так за результатами минулого року 646 ОТГ отримали у власність 1450,8 тисяч гектарів земель. Цікаво, що в січні 2018 прогнозували, що громадам передадуть лише 760 тисяч гектарів.
Такі результати стали реальністю завдяки Розпорядженню Кабінету Міністрів України №60-р від 31.01.2018.
646 ОТГ вже отримали землі, що буде з іншими?
21 лютого 2019 року між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру і Державним підприємством «Центр державного земельного кадастру» укладений договір на проведення заходу з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності та затверджене технічне завдання на здійснення заходу з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності. Так відповідно до Додатку 1 (Технічного завдання) наведений перелік зі 141 ОТГ, які наступними отримають землю. В переліку зазначені терміни проведення: від лютого до травня 2019 року. Але як показує досвід минулого року, терміни не завжди вдається витримати.
В таблиці №1 наведенні дані інвентаризації земель у чотирьох областях України. Інформація надана регіональними філіями Центрів ДЗК Житомирської, Запорізької, Сумської та Дніпропетровської областей. Список міг би бути більшим, але, у зв’язку з введенням воєнного стану 25 листопада 2018 року, у 10 областях України не відбулися вибори в грудні 2018 року в ОТГ. У загальному, не відбулося 45 перших місцевих виборів та 7 додаткових у Сумській, Запорізькій, Вінницькій, Донецькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській та Чернігівській областях.
Землі ще немає, та повноваження у громад вже є.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України №60-р, до передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність громад розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність відбувається за погодженням з об’єднаними територіальними громадами (шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).
Тому навіть ті громади, які ще не отримали землі, можуть впливати на рішення щодо розпорядження своєю землею, яку вони обов’язково отримають.

Поділитися новиною:
06 червня 2023
Повноваження громад у сфері державної реєстрації актів цивільного стану: тези з Конгресових слухань
Повноваження громад у сфері державної...
6 червня відбулися другі Конгресові слухання. Цього разу обговорення стосувалося викликів та можливостей ефективного...
06 червня 2023
Актуальні питання місцевого самоврядування: тези другої зустрічі
Актуальні питання місцевого самоврядування:...
Актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, які турбують громади - обговорили В’ячеслав...
06 червня 2023
Конгресові слухання щодо викликів та...
6 червня о 13:30 відбудуться Конгресові слухання щодо викликів та можливостей ефективного здійснення окремих...
06 червня 2023
08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на місцевому рівні»
08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на...
8 червня 2023 року о 15:00 Шведсько-український проєкт «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International)...