Logo

Об’єднавшись, люди можуть створювати чудеса, - голова Печеніжинської ОТГ

Україна – не просто місце на карті, потрібно доводити це власними справами. Про це минулого тижня на засіданні Уряду сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він закликав українців позбуватися почуття меншовартості, набиратися оптимізму й змінювати країну вже сьогодні. Є безліч прикладів успішного ведення бізнесу, в тому числі і на Прикарпатті.

«В Україні є 45 мільйонів людей, кожен з яких любить свою державу. Ніхто не прийде і за нас нічого не зробить. Я давно не вірю у дива, але знаю – ніхто один не може змінити ситуацію. Ми можемо це зробити тільки разом», – вважає Володимир Гройсман.

Ми хочемо розповісти про амбітних та успішних людей з Івано-Франківщини, які надихають, змінюють та вдосконалюють життя в нашій країні. Розпочнемо із розмови з Ігорем Довіраком, головою Печиніжинської об’єднаної територіальної громади.

 

 

Як Ви прийшли до справи, якою займаєтесь сьогодні? Чи був довгим цей шлях?

Я працюю на цій посаді другу каденцію. Спочатку був головою Печеніжинської селищної ради. Коли ознайомився з Законом України про добровільне об’єднання, зрозумів, що треба створювати ОТГ і став ініціатором. Я ніколи в своєму житті не уявляв, що буду селищним головою. Спочатку займався бізнесом, потім став депутатом та секретарем. На той час органи місцевого самоврядування не мали таких широких можливостей, яких сьогодні дала децентралізація. Але я відчував, що можу передати власний досвід та знання, працюючи на посаді селищного голови. Моя робота дуже цікава.

Розкажіть про успіхи у Вашій справі, які вдалось досягти за останні роки?

Перше моє досягнення це те, що у 2017 році у Печеніжинькій ОТГ був створений Центр надання адміністративних послуг, перший серед сільських та селищних рад України. Люди дивувалися, невже такий відкритий офіс може працювати, невже ми можемо побудувати Європу у своєму селі. Навіть представники делегацій приїжджали до нас і зізнавалися, що у Польщі такого немає.

Який Ваш найбільший успіх на посаді голови ОТГ?

Найбільший успіх – рекламування Печеніжинської ОТГ та перемога на всеукраїнському телешоу «Громада на мільйон». Ми створили кілька рекордів, зокрема, з масового виконання аркану. Завдяки нашому об’єднанню ми повірили у власні сили та можливості.

Наш унікальний проект – створення доданої вартості продуктів ягідництва завдяки камерам шокової заморозки. Бізнес на малині та ожині об’єднає людей в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи. Я хочу дати людям можливість заробляти вдома, працювати тут, а не їздити на довгі заробітки в Західну Європу.

Наразі тривають будівельні роботи і ми реалізовуємо проект. Не так важливо, що ми виграли 1 млн грн на телешоу, важливою є промоція нашої громади і те, що об’єднавшись, люди можуть створювати чудеса.

Як думаєте, Ви зможете себе тут реалізувати в повній мірі? Чи задумувалися про імміграцію?

За час своєї роботи я приймав участь у різних проектах, відвідав багато країн, у тому числі й Сполучені Штати Америки. Коли наші люди дивляться на океан і мріють переїхати, я кажу одне: ніде немає нічого безкоштовного, там люди живуть не так просто, дуже важко працюють. Ми можемо в себе побудувати Америку. Нехай це звучить пафосно, але справді ми можемо заробляти в Україні такі ж гроші. І нема чому заздрити американцям.

Поділіться планами на найближчий час стосовно нових проектів.

Я би хотів створити молодіжний простір, щоб молоді сім’ї з дітьми мали де прогулюватися та цікаво проводити час. Щоб молодь хотіла тут жити, працювати, заробляти і відпочивати. Це буде паркова зона для відпочинку.

Розкажіть, за що ви любите Україну.

Я тут народився і люблю Україну за те, що маю українську мову, що маю свою віру. Дуже люблю нашу природу, не уявляю себе без українських потічків, лісу. Я завжди милуюся тим, що мене оточує і не зміг би без цього жити.

Назвіть 5 головних мрій у житті.

Я мрію, щоб Україна вступила в НАТО та Європейський союз. Стала потужною незалежною проєвропейською державою. Щоб у моїй громаді усі послуги були на європейському рівні та готовий багато для цього зробити. За 5 років децентралізації багато що вдалося змінити і за наступні 5 років я планую створити робочі місця, щоб громада збільшила надходження до місцевого бюджету.

Я мрію, щобукраїнці зрозуміли, що вибори можуть повністю змінити життя. Шляхом голосування можна впливати на владу. Я хочу на цій посаді довести людям, що варто повірити у себе. Адже тоді з’являється бажання працювати.

Що ви хотіли б побажати молодим українцям?

Хочу побажати більше працювати над собою. У нас є багато робітничих професій, які добре оплачуються, наприклад, електрики. І таких людей вкрай бракує. Але мало хто хоче займатися підвищенням своєї кваліфікації. Треба задуматись про своє майбутнє через 10-15 років. Якщо ви хочете тут будувати сім’ї, а поїдете заробляти закордон, то втратите свої золоті роки. Наполегливою працею можна заробити непогані кошти у своїй державі, це факт. Треба вірити в себе, у власні сили.

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Печеніжинська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Галицький кореспондент

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 січня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив чотири нові області-партнери

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив чотири нові...

  25 січня 2022 року Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого...

25 січня 2022

Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії в Україні - довідник

Кращі практики реагування громад на наслідки...

ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) презентувала довідник “Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії...

25 січня 2022

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за особливі досягнення молоді у розбудові України

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за...

Премія Кабінету Міністрів України присуджується особам віком до 35 років за досягнення у розбудові України уподовж...

24 січня 2022

Серія обговорень законодавчих основ місцевого економічного розвитку завершилась у Львові

Серія обговорень законодавчих основ місцевого...

21 січня у Львові обговорили законодавчі основи місцевого економічного розвитку на спільному заході Проєкту USAID...

24 січня 2022

Гендерно орієнтоване врядування: нові посібники від Програми DOBRE

Гендерно орієнтоване врядування: нові посібники...

Посібник "Гендерно орієнтоване врядування" присвячений вивченню процесів врядування та управління крізь призму...