Об’єднавшись, люди можуть створювати чудеса, - голова Печеніжинської ОТГ

Україна – не просто місце на карті, потрібно доводити це власними справами. Про це минулого тижня на засіданні Уряду сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він закликав українців позбуватися почуття меншовартості, набиратися оптимізму й змінювати країну вже сьогодні. Є безліч прикладів успішного ведення бізнесу, в тому числі і на Прикарпатті.

«В Україні є 45 мільйонів людей, кожен з яких любить свою державу. Ніхто не прийде і за нас нічого не зробить. Я давно не вірю у дива, але знаю – ніхто один не може змінити ситуацію. Ми можемо це зробити тільки разом», – вважає Володимир Гройсман.

Ми хочемо розповісти про амбітних та успішних людей з Івано-Франківщини, які надихають, змінюють та вдосконалюють життя в нашій країні. Розпочнемо із розмови з Ігорем Довіраком, головою Печиніжинської об’єднаної територіальної громади.

 

 

Як Ви прийшли до справи, якою займаєтесь сьогодні? Чи був довгим цей шлях?

Я працюю на цій посаді другу каденцію. Спочатку був головою Печеніжинської селищної ради. Коли ознайомився з Законом України про добровільне об’єднання, зрозумів, що треба створювати ОТГ і став ініціатором. Я ніколи в своєму житті не уявляв, що буду селищним головою. Спочатку займався бізнесом, потім став депутатом та секретарем. На той час органи місцевого самоврядування не мали таких широких можливостей, яких сьогодні дала децентралізація. Але я відчував, що можу передати власний досвід та знання, працюючи на посаді селищного голови. Моя робота дуже цікава.

Розкажіть про успіхи у Вашій справі, які вдалось досягти за останні роки?

Перше моє досягнення це те, що у 2017 році у Печеніжинькій ОТГ був створений Центр надання адміністративних послуг, перший серед сільських та селищних рад України. Люди дивувалися, невже такий відкритий офіс може працювати, невже ми можемо побудувати Європу у своєму селі. Навіть представники делегацій приїжджали до нас і зізнавалися, що у Польщі такого немає.

Який Ваш найбільший успіх на посаді голови ОТГ?

Найбільший успіх – рекламування Печеніжинської ОТГ та перемога на всеукраїнському телешоу «Громада на мільйон». Ми створили кілька рекордів, зокрема, з масового виконання аркану. Завдяки нашому об’єднанню ми повірили у власні сили та можливості.

Наш унікальний проект – створення доданої вартості продуктів ягідництва завдяки камерам шокової заморозки. Бізнес на малині та ожині об’єднає людей в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи. Я хочу дати людям можливість заробляти вдома, працювати тут, а не їздити на довгі заробітки в Західну Європу.

Наразі тривають будівельні роботи і ми реалізовуємо проект. Не так важливо, що ми виграли 1 млн грн на телешоу, важливою є промоція нашої громади і те, що об’єднавшись, люди можуть створювати чудеса.

Як думаєте, Ви зможете себе тут реалізувати в повній мірі? Чи задумувалися про імміграцію?

За час своєї роботи я приймав участь у різних проектах, відвідав багато країн, у тому числі й Сполучені Штати Америки. Коли наші люди дивляться на океан і мріють переїхати, я кажу одне: ніде немає нічого безкоштовного, там люди живуть не так просто, дуже важко працюють. Ми можемо в себе побудувати Америку. Нехай це звучить пафосно, але справді ми можемо заробляти в Україні такі ж гроші. І нема чому заздрити американцям.

Поділіться планами на найближчий час стосовно нових проектів.

Я би хотів створити молодіжний простір, щоб молоді сім’ї з дітьми мали де прогулюватися та цікаво проводити час. Щоб молодь хотіла тут жити, працювати, заробляти і відпочивати. Це буде паркова зона для відпочинку.

Розкажіть, за що ви любите Україну.

Я тут народився і люблю Україну за те, що маю українську мову, що маю свою віру. Дуже люблю нашу природу, не уявляю себе без українських потічків, лісу. Я завжди милуюся тим, що мене оточує і не зміг би без цього жити.

Назвіть 5 головних мрій у житті.

Я мрію, щоб Україна вступила в НАТО та Європейський союз. Стала потужною незалежною проєвропейською державою. Щоб у моїй громаді усі послуги були на європейському рівні та готовий багато для цього зробити. За 5 років децентралізації багато що вдалося змінити і за наступні 5 років я планую створити робочі місця, щоб громада збільшила надходження до місцевого бюджету.

Я мрію, щобукраїнці зрозуміли, що вибори можуть повністю змінити життя. Шляхом голосування можна впливати на владу. Я хочу на цій посаді довести людям, що варто повірити у себе. Адже тоді з’являється бажання працювати.

Що ви хотіли б побажати молодим українцям?

Хочу побажати більше працювати над собою. У нас є багато робітничих професій, які добре оплачуються, наприклад, електрики. І таких людей вкрай бракує. Але мало хто хоче займатися підвищенням своєї кваліфікації. Треба задуматись про своє майбутнє через 10-15 років. Якщо ви хочете тут будувати сім’ї, а поїдете заробляти закордон, то втратите свої золоті роки. Наполегливою працею можна заробити непогані кошти у своїй державі, це факт. Треба вірити в себе, у власні сили.

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Печеніжинська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Галицький кореспондент

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 травня 2021

Як створити належний ЦНАП у громаді: з'явився оновлений посібник

Як створити належний ЦНАП у громаді: з'явився...

Основоположний посібник методологічного пакету підтримки Програми «U-LEAD з Європою» – Як створити ЦНАП в ОТГ – було...

05 травня 2021

12 травня - онлайн-дискусія "Польська модель взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування. Досвід для України"

12 травня - онлайн-дискусія "Польська модель...

12 травня з 10:00 по 11:30 відбудеться онлайн-дискусія на тему: «Польська модель взаємодії органів державної влади та...

30 квітня 2021

Розпочинається пілотний проект з картування відходів в Україні

Розпочинається пілотний проект з картування...

В Україні стартувала робота з картування відходів (Waste Mapping) у громадах в рамках компоненту «Циркулярна...

30 квітня 2021

5 травня - вебінар про діяльність робочої групи з впровадження системи НАССР

5 травня - вебінар про діяльність робочої групи...

  5 травня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної...