Запроваджена Урядом України децентралізація – передача повноважень та фінансових ресурсів на рівень громад – об’єднала країну і стала реальною та ефективною альтернативою ідеї федералізації України. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку у Харкові. Однією з центральних тем засідання став перебіг реформи децентралізації та необхідність виходу на її новий етап – незворотності змін.
Символічно, що п’ять років тому саме у Харкові Володимир Гройсман, на той момент Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, представив саму ідею реформи – не тільки як основу нового управління на центральному та місцевому рівні, а й як альтернативу федералізму та сепаратизму. Обраний тоді курс на реформу повністю виправдав себе.
«Рішення, які ми приймаємо, зумовлюють розвиток нашої держави на середньострокову і довгострокову перспективу, – сказав Володимир Гройсман. – В 2014 році нам пропонували федералізацію, яка б розшматовувала Україну. А ми запропонували те, що з’єднає державу, – реформу децентралізації. За 4 роки ми провели реформу, яка дозволила втричі збільшити бюджети громад. І зараз треба ефективно використовувати ресурси – для досягнення цілей. Які у нас завдання? Дати нову якість освіти, медицини, інфраструктури. Двигуном розвитку є національна економіка».
Глава Уряду наголосив, що зараз повністю змінено модель управління і мова йде про плани розвитку на 3-5 років вперед. «Роль місцевого самоврядування тут надважлива – з точки зору формування середовища, в яке якісно і комфортно інвестувати. Минулий рік ми завершили з непоганими результатами. Цього року, незважаючи на політичні процеси, треба підтримувати стабільність, забезпечувати надходження інвестицій та зростання, в тому числі використовуючи можливості децентралізації, що дозволяє зростати регіональним економікам та національній економіці в цілому».
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...