У Шахівській ОТГ знають, як розвивати громаду

Минулого року Шахівська громада відкрила перший на Донеччині сільський ЦНАП, відремонтувала після пожежі місцевий клуб та продовжує нарощувати м’язи – за результатами фінансового моніторингу посіла п’яте місце серед 248 маленьких громад.


 

За паспортом до сільського ЦНАПу

 

Центр надання адміністративних послуг у Шахівській громаді відкривали з нуля – раніше сільські жителі за адміністративними послугами їздили до райцентру – до міста Добропілля. Відкривши у вересні  2018 року ЦНАП, Шахівська громада поступово нарощувала його потужності. У листопаді розпочали оформлювати закордонні біометричні  паспорти та внутрішні паспорти у вигляді ID карток. Ця послуга одразу стала популярною.  Лише за декілька місяців тут оформили та видали 180 закордонних паспортів та 73 внутрішніх.

 

ЦНАП Шахівської ОТГ

 

Уже цього року Шахівський ЦНАП готовий обслуговувати жителів не тільки своєї громади, а й сусідів, у тому числі з інших областей. За оформленням закордонного паспорту до сільського ЦНАПу вже приїжджали жителі Часів Яра, Слов’янська, Бахмута, Новгородського з Донецької області, були клієнти з Харківської та Запорізької областей.  Якщо раніше оформленням паспортів займались двічі на тиждень, то тепер чотири дні, лише по п’ятницях відбувається видача.

«Загалом ЦНАП надає 86 видів послуг, - коментує Анна Омельченко, керівниця Шахівського ЦНАП. Для жителів з інших населених пунктів можемо запропонувати не тільки оформлення закордонних паспортів.  Реєстрація нерухомості , фізичної та юридичної особи – для жителів будь-якого регіону, витяги з Держгеокадастру – жителям з Донецької області, реєстрація земельних ділянок – для клієнтів з Добропільського району».

 

Ремонт лікарні та модульні ФАПи

 

Поруч з ЦНАПом  триває великий ремонт лікарні, збудованої ще у 1906 році. Загальна вартість капремонту даху та стін складає 4,8 млн грн. Частину грошей отримали за рахунок інфраструктурної субвенції – трохи більше 2 млн грн, решту додали з власного бюджету.

За словами Олексія Шапко, заступника Шахівського сільського голови, на капітальний ремонт зсередини треба 6,5 млн. грн. Гроші планують отримати через Державний фонд регіонального розвитку, щоб уже в поточному році приступити до внутрішніх робіт. Серед 800 проектів з усієї України капремонт Шахівської лікарні входить до першої десятки, розповідають у сільраді.

Серед планів із розвитку медичної мережі – утворення власної некомерційної установи. Збираються також збудувати  модульні ФАПи  в селах  Новоторецьке, Маяк та Володимирівка.

 

У громаді ремонтують лікарню

 

Пріоритети розвитку

 

Декілька років тому у Шаховому згорів клуб. За власні кошти його відновили, восени минулого року завершили остаточні роботи. У каптермонт після пожежі вклали 1,7 млн грн.  Глядацька зала на 276 місць, фотозони та танцювальні гуртки – культурне життя поступово повертається до сільського клубу. 

 

Клуб, який відновили за власні кошти громади

 

«Плануємо  збудувати парк культури та відпочинку між селами Шахове та Володимирівка, тим більше земельна ділянка потрібного розміру якраз чекає на нові звершення, розповідає  Людмила Омельченко, секретар сільської ради».

У Центрі безпеки минулого року відбулося поповнення – з’явився автомобіль підвищеної прохідності. Уже взимку спецтехніка виправдала себе, коли із заметів між селами витягала легкові автівки, які не могли самостійно вибратись зі снігового полону. У поточному році інфраструктурну субвенцію планують витратити на ремонт окремих ділянок доріг.

 

Громада придбала втомобіль підвищеної прохідності

 

У лютому 2019 року сільська рада затвердила програми соціально-економічного розвитку Шахівської  ОТГ на 2019 рік. Шістдесят один мільйон гривень запланували вкласти у фінансування заходів, передбачених у Програмі.  Також громада планує отримати 8,2 млн грн від державного та 1,6 млн грн від обласного бюджету.  Розбиратись з проблемними питаннями формування Програми громаді допомагали експерти Донецького ЦРМС.

Серед основних напрямків для фінансування в рамках Програми соцекономрозвитку – ремонт доріг, куди готові спрямувати 12 млн грн,  на охорону здоров'я – 8,2 млн грн, на заходи із розвитку культури – 9,6 млн грн.

 

Найбагатша громада в Донецькій області

 

Серед 248 об’єднаних громад з усієї України з населенням менше 5 тис. жителів Шахівська сільська ОТГ за результатами минулого року посіла п’яте місце в загальному фінансовому рейтингу, який зробили експерти  Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.

За рівнем власних доходів у перерахунку на одного мешканця серед усіх  маленьких ОТГ Шахівська громада посіла третє місце. За результатами 2018 року цей показник бюджету Шахівської громади склав 14,8 тис. грн. Це найбільша сума серед усіх об’єднаних  громад Донецької області.  Четверта сходинка у Шахівської  ОТГ – за обсягом капітальних видатків на одного мешканця.

Область:

Донецька область

Громади:

Шахівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 січня 2022

Понад 1,5 млн грн лікарям: Станично-Луганська ВЦА впроваджуватиме програму місцевих стимулів для медичних працівників

Понад 1,5 млн грн лікарям: Станично-Луганська...

У Станично-Луганській ВЦА до 2025 року включно діятиме програма місцевих стимулів для медичних працівників....

20 січня 2022

Тростянецька громада розробила інвестиційний паспорт та сайт для бізнесу у рамках проєкту U-LEAD

Тростянецька громада розробила інвестиційний...

В рамках проєкту «Hromada4Business. Інновації та процвітання», що реалізовується у межах конкурсу проєктів «Громада,...

18 січня 2022

У Теребовлянській громаді запровадили послугу патронату

У Теребовлянській громаді запровадили послугу...

5 січня 2022 року відбулось підписання договору про умови запровадження та функціонування послуги патронату над...

17 січня 2022

Колядка на сопілці: Стрілківська громада встановила рекорд України

Колядка на сопілці: Стрілківська громада...

У Стрілківській громаді, що у Львівській області, 406 сопілкарів разом заграли колядку "Нова радість стала". Коляду...

12 січня 2022

Ще одна громада в Україні запровадила програму підтримки народжуваності

Ще одна громада в Україні запровадила програму...

У Великогаївській громаді, що на Тернопільщині, сільська рада запровадила програму підтримки народжуваності. На її...