Мелітополь отримав статус міста-переможця в премії ЮНЕСКО "Міста, що навчаються"

Місто Мелітополь Запорізької області цьогоріч здобуло перемогу в премії ЮНЕСКО “Міста, що навчаються”. Воно увійшло у ТОП-10 найпрогресивніших міст, що розвивають навчання впродовж життя, серед більш як 200 претендентів. Це перша перемога нашої країни в такій ініціативі, її організація та супроводження на рівні України здійснювалася Міністерством освіти і науки. 

Отримання статусу міста-переможця є визнанням високого рівня досягнень Мелітополя з розвитку освіти дорослих, а також відкриває для нього нові можливості для міжнародної співпраці.

Щоб розвивати ідеї неперервного навчання, у 2016 роцы  Мелітополь долучився до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, ставши першим українським містом в цій ініціативі. Для ефективної роботи у мережі на місцевому рівні був створений комітет, куди увійшли представники громадськості, міської влади, закладів освіти, науки та бізнесу. Разом вони працювали над розбудовою системи неперервного навчання, яке й лежить в основі конкурсу.

Серед завдань, які вирішував комітет – підвищення доступності різних форм навчання, соціалізація внутрішньо переміщених осіб, розширення мережі міських «освітніх маяків» (educational beacons). В межах проекту були втілені й ініціативи містян – Міжнародні дні освіти дорослих в Запорізькій області, створено Центр освіти дорослих, Вуличний університет, Університет третього віку. Нині ці проекти підтримуються закордонними установами, наприклад, Федеральним міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини.

Присудження премії цьогорічним переможцям відбудеться в Колумбії в межах Міжнародної конференції міст, що навчаються.

Довідково

Премію ЮНЕСКО “Міста, що навчаються” започатковано з метою визнання та поширення практик якості освіти та можливостей навчання впродовж життя на місцевому рівні. Премія присуджується один раз на два роки тим містам Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, які продемонстрували значний прогрес у розвитку політики неперервного навчання.

Наразі членами мережі є чотири українських міста – Мелітополь, Павлоград, Нікополь та Новояворівськ. Перевірити членство міста у Глобальній мережі міст, що навчаються (Global Network of Learning Cities), можна за посиланням http://uil.unesco.org/lifelong-learning/learning-cities/members 

18.02.2019 - 15:57 | Переглядів: 15543
Мелітополь отримав статус міста-переможця в премії ЮНЕСКО "Міста, що навчаються"

Теги:

освіта

Область:

Запорізька область

Джерело:

Освітній портал

Читайте також:

17 червня 2026

Фінансовий модуль АІКОМ: представлено новий інструмент для аналізу освітніх видатків

Фінансовий модуль АІКОМ: представлено новий...

15 червня відбулася презентація Фінансового модулю АІКОМ для управлінців у сфері освіти, фахівців та фахівчинь з...

17 червня 2026

Як у Кременчуці ламають стереотипи про профтех та будують економіку довіри

Як у Кременчуці ламають стереотипи про профтех...

Ще донедавна це було типове приміщення радянської їдальні – із застарілими вікнами, пошкодженими стінами та духом...

16 червня 2026

Анонс: вебінар «Кадрові наслідки змін у мережі закладів освіти та управління кадровими переміщеннями»

Анонс: вебінар «Кадрові наслідки змін у мережі...

Оптимізація мережі закладів освіти, створення академічних ліцеїв, зміна статусу шкіл та демографічні виклики вже...