Прозорість бюджетних процесів у громадах, з одного боку, є готовністю місцевої влади чути громадську думку і керуватися нею при прийнятті бюджетних рішень. З іншого – дозволяє мешканцям громад відстежувати якість, ефективність бюджетних рішень як при їх прийнятті, так і при виконанні. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода в кулуарах церемонії нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року» серед українських об’єднаних громад та міст.
Церемонія пройшла в Києві 29 січня. Це перша в Україні нагорода за бюджетну прозорість, яка одночасно показує стан речей в бюджетній сфері та слугує дороговказом, до яких показників і практик прозорості бюджетного процесу варто прямувати.
«За час втілення реформи місцевого самоврядування, бюджетної децентралізації вдалося досягти чимало якісних результатів. Серед них – зміна ментальності мешканців громад, особливо тих громад, які сьогодні є активними учасниками реформи. Вони демонструють потужну згуртованість і рішучість до дій, які поступово змінюють життя їх громади на краще, демонструють інтерес до всього, що відбувається в їх громадах. Приємно, що міста і громади відгукуються на запит суспільства і відкривають перед мешканцями двері до тих місць, які ще вчора здавалися незвіданими нетрями, як наприклад, бюджетний процес», - сказав В’ячеслав Негода.
Він додав, прозорість і відкритість бюджетів підсилює довіру населення до місцевих органів влади, сприяє поліпшенню соціальної політики і розподілу коштів бюджету.
«Якщо люди розуміють дії влади, і такі дії не розбігаються з їх запитами, значить і підтримка такої влади буде завжди. Громади в Україні демонструють, що готові допомогти мешканцям зрозуміти «мову» місцевих бюджетів і спільно їх виконувати. «Кришталь року» є підтвердженням цих слів. Переконаний, що в наступному році взяти участь у ініціативі оцінювання прозорості місцевих бюджетів зголосяться в рази більше громад, ніж цьогоріч», - сказав перший заступник Міністра.
Зазначимо, що «Кришталем року» відзначено найкращі міста та громади, які пройшли оцінювання за міжнародно визнаною методологією. Всіх номінантів було оцінено за 34 критеріями. Дана методологія – це список цілей, які потрібно досягти муніципалітетам, щоб можна було стверджувати, що всі фінансові процеси організовані належним чином Це картинка майбутнього ідеального управління коштами міст і громад, коли всі етапи бюджетного процесу – від планування до звітування – прозорі і зрозумілі для платників податків, які, власне, і наповнюють ці бюджети. Методологію розроблено і визнано консорціумом міжнародних та українських організацій, які працюють над підвищенням якості урядування і фінансового управління.
Переможці премії:
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Миколаївська область Тернопільська областьГромади:
Баштанська міська об’єднана територіальна громада Скалатська міська об’єднана територіальна громада Шумська міська об’єднана територіальна громада Шумська територіальна громада Скалатська територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
02 липня 2025
Старости були і є важливою ланкою в системі...
Про важливість та розвиток інституту старост говорили учасники Першого форуму старост Тернопільщини, що відбувся 2...
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...