Програма «U-LEAD з Європою» планує посилити допомогу Приазов’ю

Маріуполь, найбільше місто на підконтрольній українській владі території Донецької області, активно працює над питанням створення об’єднаної громади. Прискорити цей процес дозволив прийнятий у травні минулого року закон, який спрощує створення ОТГ навколо міст обласного значення шляхом приєднання суміжних територій. Важливу роль у впровадженні децентралізації на півдні Донецької області відіграє Програма  «U-LEAD з Європою» та створений за її підтримки  Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування. За словами Степана Махсми, секретаря Маріупольської міської ради, завдяки спільній роботі потреби Маріуполя чують в Мінрегіоні, вдалось внести зміни до Перспективного плану з урахуванням побажань жителів. За останніми змінами до Маріупольської міської громади мають приєднатись навколишні сільські території Бердянської, Покровської та Старокримської сільрад.

 У Маріуполі визначали пріоритети посилення співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» - це стало метою грудневого візиту до міста делегації Програми та Антикорупційної ініціативи  ЄС в Україні. Під час зустрічі з керівництвом міста, а згодом представниками Фонду розвитку Маріуполя обговорювали подальші кроки впровадження децентралізації та можливості посилення співпраці донорів у Приазов’ї. До спілкування долучилась команда Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування.

Зважаючи на останні події в Азовському морі,  європейські донори вирішили посилити підтримку Приазов’я,  тому приїхали поцікавитись, за якими саме напрямками та яка конкретна допомога потрібна Маріуполю в питаннях регіонального розвитку.

 «Ми пишаємось, що Програма «U-LEAD  з Європою» може підтримувати децентралізацію в Україні, дотична до реформ та регіонального розвитку», -зазначив Андрей Хорват, заступник директора Програми від GIZ.

Під час спілкування представники Програми поцікавились програмами підтримки малого та середнього бізнесу, ситуацією з морським портом та іншими питаннями розвитку Маріуполя.  Посадовці міської ради  розповіли гостям про досвід залучення міжнародних коштів для вирішення проблем у місті.

Окрему увагу приділили обговоренню Стратегії соціально-економічного розвитку міста 2017-2021. Представники міської ради розповіли яким чином працювали над кожним з пунктів документу, враховували інтереси жителів, шукали шляхи розвитку міста.  Головний сенс цієї стратегії – зробити муніципальні послуги та муніципальні сервіси доступними та більш якісними. Наступна Стратегія буде стратегією можливостей, де передбачать розвиток культури, історії, зелений розвиток.

Обговорюючи перспективи створення Маріупольської ОТГ, зазначили ті  складнощі, які пов’язані з адміністративно-територіальним устроєм. Попри все, Маріуполь був першим на Донеччині містом, яке прийняло рішення запросити до приєднання сільські громади, - зазначив Артем Вівдич, директор Донецького ЦРМС. – Відразу ж Маріуполь пропонував варіанти розвитку тих територій, які приєднаються до міста. Новий виклик – створення  з часом Маріупольського району. Доведеться знаходити спільну мову між індустріальним містом та навколишніми сільськогосподарськими районами та шукати спільне бачення розвитку».

Зустрілись європейці також з представниками Фонду розвитку Маріуполя – він став єдиним у Донецькій області, що в минулому році працював, а в поточному продовжить працювати в рамках проекту для громадських організацій від Програми «U-LEAD з Європою».

Завдяки підтримці з боку Програми Фонд розвитку Маріуполя  реалізував проект «Школа активних громадян», де вчителям, батькам школярів, медикам з потенційних Маріупольскої та Сартанської ОТГ розповідали про децентралізацію, секторальні реформи, варіанти покращення муніципальних послуг. Надалі Фонд розвитку Маріуполя планує  працювати з потенційними Нікольською та Кальчицькою ОТГ – сільськогосподарськими територіями, які межують з індустріальним містом. «Маріуполь зацікавлений, щоб ці громади розвивались, бо вони постачають продукти в місто, фермери через порт продають зерно», - підкреслила Тетяна Ломакіна, директор Фонду розвитку Маріуполя.

«Через останні події на морі Маріуполь став важливим містом для Європейського Союзу – і це позитивна сторона проблем, - підкреслив Андрей Хорват. – ЄС хоче посилити допомогу Приазов’ю в тих напрямках, за якими Програма працює в інших регіонах. Ми можемо надавати технічну допомогу з підтримки муніципальних послуг, підготовці Стратегії розвитку, вивчення міжнародного досвіду». 

25.01.2019 - 14:57 | Переглядів: 1484
Програма «U-LEAD з Європою» планує посилити допомогу Приазов’ю

Приєднані зображення:

Область:

Донецька область Запорізька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:
19e5dedf56ddfb7357b58c93752ad276

15 жовтня 2019

АНОНС! 7 листопада - Форум "Енергомодернізація...

Чи доступні нові енергоефективні технології поза межами великих міст? Як українські громади рухаються до зелених...

D6c4055b5d8a529b3bd61e9a25d6175d

15 жовтня 2019

На Донеччині створили Вугледарську міську ОТГ

Вугледарська міська громада стала другою на Донеччині ОТГ, яка створилась шляхом приєднання сільської території до...

E663b7f47380858591458ddbdca1377e

15 жовтня 2019

DESPRO оголошує набір на е-курс «Управління...

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO запрошує представників органів місцевого...