Березівська ОТГ ухвалила Стратегічний план розвитку до 2027 року

На одинадцятій сесії Березівської міської ради, яка відбулася у селі Вікторівка (ця сільрада приєдналася до Березівки під час об'єднання громади), депутати затвердили Стратегічний план розвитку ОТГ на 2019-2027 роки. Документ було розроблено за сприяння Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

У Стратегії визначено три стратегічні цілі, для досягнення яких затверджено відповідні завдання. Вони визначають межі концентрації запланованої фінансової і організаційної діяльності Березівської об’єднаної громади на найближчі роки.

Перша ціль - торгівля та послуги, оскільки наявний у громади потенціал та процеси трансформації національної економіки України надають широкі можливості для розвитку цієї сфери. Крім того, існують історичні традиції торгівельного підприємництва та певні передумови того, що Березівка може стати центром місцевої торгівлі, отримати статус майданчика, де вигідно реалізовувати та закуповувати різноманітні товари.

Друга - переробка сільськогосподарської продукції, оскільки розвиток підприємницької діяльності у цьому секторі розбудовуватиме економічні можливості громади, які базуються насамперед на місцевих ресурсах. З іншої сторони, наявний чіткий взаємозв’язок та доповнюваність першої та другої стратегічних цілей.

Третя - розвиток людського капіталу, оскільки цей напрям є базовим для реалізації двох попередніх. При цьому, як зазначено в Стратегії, головною цінністю сучасного суспільства є людина, з її навичками, здібностями, досвідом та компетенціями. Географічне розташування громади дає можливості і формує необхідність забезпечити умови життя мешканців на високому рівні.

Наприклад, в ОТГ для реаліації стратегічних цілей планується організувати на постійній основі Березівський ярмарок та створити умови для подієвого туризму (катакомби будинку міської ради, маршрути ландшафтного парку). Також, маючи план розвитку громади, щорічне святкування дня заснування громади набуде конкретного змісту і покликане сприяти досягненню стратегічних цілей. також зазначається, що Березівська громада має кілька земельних ділянок, які потенційно можуть стати майданчиками для створення підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.

Для реалізації цих інвестиційних майданчиків планується забезпечити їх усіма необхідними документами, а також розробити невеликі інформаційні бюлетені, де будуть вказані їх характеристики та конкурентні переваги. Крім того, громада володіє кількома будівлями, які можуть бути використані для створення нових підприємств. Такий підхід може дати досить швидкий результат у залученні інвестицій у пріоритетні сектори економіки громади. Попередньо відібрано дві будівлі у місті Березівка, що знаходяться на вулиці Свято-Миколаївській. 

Стратегія передбачає і розвиток кооперативного руху, зокрема, створення молочного кооперативу у селі Роздол, мешканці якого мають потенційну зацікавленість у його створенні, а також заохочення до кооперації місцевих бджолярів.

Що ж стосується розвитку людського капіталу, то в ОТГ на прикладі успішної діяльності простору СОУП (самоорганізовані навчальні простори) у місті Березівка передбачено створення СОУП у селі Вікторівка, а також покращення матеріально-технічної бази обох просторів. Планується капітальний ремонт системи гарячого водопостачання з влаштуванням сонячних колекторів у ДНЗ №6; модернізація опалення усіх шкільних навчальних закладів; ремонт дошкільних навчальних закладів; проведення робіт з благоустрою територій ЗОШ №1, ЗОШ №3, Вікторівської ЗОШ,  ДНЗ №2, ДНЗ села Роздол.

У громаді також збираються створити комунальну установу ЦПМСД, забезпечити прокладання близько 2 км вуличного освітлення у місті Березівка, а також в усіх сільських населених пунктах громади, створити у громаді власну муніципальну варту, встановити відеоспостереження на основних вулицях та проїзних шляхах, займатися ремонтом доріг і тротуарів, активізувати діяльність інспекції з благоустрою, побудувати сміттєспалювальний завод та запровадити роздільний збір і переробку сміття. Передбачено і започаткування нових маршрутів громадського транспорту «1214 км-Роздол (вул. Ломоносова)»; «Залізничний вокзал – масив Вікторівка»; «Березівка – Ланове». 

"Березівська ОТГ  у 2027 році – це відкритий толерантний світ якісного й комфортного життя, де хочеться народжувати та ростити дітей, працювати, вести бізнес і реалізовувати культурні та духовні потреби", - сказано в документі.

14.01.2019 - 13:54 | Переглядів: 1087
Березівська ОТГ ухвалила Стратегічний план розвитку до 2027 року

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Громади:

Березівська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь
Читайте також:
217e8e4ebd73a9299d09cd3f53a93da3

20 вересня 2019

Від еволюційного етапу об’єднання громад...

«Ми пройшли еволюційний етап добровільного об’єднання громад і зараз переходимо до наступного – об’єднання за...

E8ae61f62bba5b9c10ecf6c30b2b4240

20 вересня 2019

У Лиманській тергромаді двом сиротам вручили...

У Лиманській ОТГ на Донеччині двом дітям-сиротам вручили ключі від квартир, придбаних за програмою співпраці «50 на...

0ac34077cf5ac8e915d778b3f99c7580

19 вересня 2019

Мобільний ЦНАП. Друга лекція навчального...

Команда напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»...