Об’єднання громад - єдиний шлях до розширення можливостей їхнього розвитку. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час зустрічі з головами сільських і селищних рад Кам’янського, Смілянського і Черкаського районів Черкащини у понеділок.
Керівник Парламенту привітав присутніх з Днем місцевого самоврядування, підкресливши, що всі, хто причетний до роботи в органах місцевого самоврядування, добре розуміють проблеми на місцях, щодня відчувають особливу відповідальність за благополуччя громадян, суспільний спокій. «Ви - та влада, яка найбільш наближена до людей, має можливість розумітися на проблемах і вирішувати їх», - сказав Володимир Гройсман.
Голова Верховної Ради зазначив, що ключовими змінами, які відбуваються у державі, є підвищення значення, можливостей, фінансової спроможності і відповідальності місцевого самоврядування.
Він вкотре висловив думку, що «невеликі громади, на жаль, не можуть бути ефективними», і завдання полягає в тому, аби «самобутні села, які не змінюватимуться у назвах, не будуть жодним чином пригніченими, а навпаки, - утворять спільні органи управління, оберуть сільського голову, отримають бюджет, зможуть будувати систему, за якої буде нормальною і охорона здоров’я, і освіта, розвиватиметься інфраструктура».
На думку Володимира Гройсмана, це збереже села, які зникають. «Цей шлях складний і не дискусійний, але важливо, щоб ми були на цьому шляху разом», - зазначив він, додавши, що центральна влада «предметно розуміє проблеми місцевих рад».
Керівник Парламенту назвав розроблені зміни до Конституції у частині децентралізації і реформи місцевого самоврядування абсолютно європейськими і такими, що не мають загроз для держави.
Теги:
Володимир Гройсман створення спроможних громад Конституція
Область:
Черкаська областьДжерело:
Прес-служба Верховної Ради України
Поділитися новиною:
15 січня 2021
Фінансування районних рад новоутворених районів – роз’яснення експертів
Фінансування районних рад новоутворених районів...
Експерти з фінансових питань Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували коротке роз’яснення...
15 січня 2021
18 січня - вебінар для освітніх управлінців про...
18 січня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...
15 січня 2021
Децентралізація і культура: завдання – зберегти...
Не допустити безпідставної ліквідації жодного районного закладу культури. Кожен з них – бібліотеки, мистецькі школи,...
15 січня 2021
Надання послуг соціального характеру у ЦНАП - рекомендації експертів
Надання послуг соціального характеру у ЦНАП -...
Експерти напряму з покращення якості наданя адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»...
14 січня 2021
Увага! Мінрегіон затвердив Кодифікатор...
У зв’язку із докорінною зміною адміністративно-територіального устрою України, Мінрегіон затвердив Кодифікатор...