27 грудня в селищі Демидівка відбулось підписання договору міжмуніципального співробітництва у формі реалізації спільного проекту «Створення комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами у Демидівській селищній раді, Бокіймівській, Боремельській та Вовковиївській сільських радах Рівненської області». Вигоду від реалізації договору зможуть отримати жителі трьох ОТГ та однієї сільської ради, а це 48 населених пунктів трьох районів області.
Проект має на меті поліпшення екологічної безпеки шляхом ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, розташованих на території суб’єктів співробітництва, організації комплексної системи збору, транспортування твердих побутових відходів з приватних домогосподарств та надійного знешкодження, технічного переоснащення системи збору ТПВ. Акцент робиться на підвищенні культури населення в поводженні з відходами та покращення екологічного стану регіону.
Передбачається проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед мешканців територіальних громад щодо збору та вивезення сміття з приватних домоволодінь і екологічної культури. Також буде проведена процедура закупівлі техніки та обладнання, придбання контейнерів та спеціалізованої техніки для збору та вивозу ТПВ, запровадження сучасної системи управління ТПВ при співробітництві територіальних громад, облаштування майданчиків та встановлення контейнерів для сміття тощо.
Як відзначив Руслан Сивий, директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, ЦРМС брав активну участь у процесі переговорів і укладення договору.
«Проект планується внести до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Окрім цього, будуть вишукуватись можливості залучення грантових коштів та міжнародної технічної допомоги», - зазначив він.
Загалом на Рівненщині укладено вже 9 договорів міжмуніципального співробітництва.
Теги:
управління відходами співробітництво
Область:
Рівненська областьДжерело:
Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування
16 січня 2026
Дослідження демократії участі 2025: запрошуємо долучитися до опитування
Дослідження демократії участі 2025: запрошуємо...
Розвиток демократії участі важливий у державному управлінні та роботі місцевої влади в Україні. Коли люди можуть...
16 січня 2026
Вакансія: Спеціаліст (-ка) з комунікацій
Вакансія: Спеціаліст (-ка) з комунікацій
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...
15 січня 2026
ВАГ передала понад 250 потужних генераторів для...
У період найгостріших викликів повномасштабної війни Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) долучилася до оперативної...
15 січня 2026
Додаткові ресурси для громад у 2026 році: 2,95 млрд грн на освіту та медицину
Додаткові ресурси для громад у 2026 році: 2,95...
Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження, розроблене Міністерством фінансів, яким погодив розподіл додаткової...