Створення ОТГ на Київщині ускладнюється через бюрократію - директор Київського ЦРМС

Створення об'єднаних територіальних громад у Київській області ускладнюється через бюрократію. Про це розповів Олег Любімов, директор Київського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”, повідомляє Укрінформ.

“Ситуація з децентралізацією на Київщині непогана. У нас люди розуміють, які перспективи дає об'єднання територіальних громад. Але в зв'язку з певним нерозумінням з боку окремих структур виконавчої влади, від яких залежить створення ОТГ, загалом Київщина на 22 місці в загальному рейтингу Мінрегіону”, - сказав Олег Любімов.

За його словами, наразі у Київській області вже є 12 об'єднаних територіальних громад, де пройшли вибори. Три міста обласного значення утворили ОТГ без проведення виборів.

“Ще чотири громади йдуть на вибори (які відбудуться 23 грудня — ред.). І одна громада - Гостомельська - очікує призначення виборів у ЦВК. Незрозуміло, чому не призначає виборів ЦВК. Ми з цим питанням будем розбиратися. Не виключаю, що буде звернення до судових органів щодо бездіяльності ЦВК, яка, по суті, два роки блокує створення Гостомельської ОТГ”, - сказав Олег Любімов.

Він додав, що чотири громади - Березівська, Боярська, Богуславська та Циблівська - очікують подання від Київської облдержадміністрації до ЦВК щодо проведення в них перших виборів. А Макарівська, Томашівська, Глевахівська, Терезинська, Шкарівська, Острівська, Зазимська, Калинівська, Ташанська, Кагарлицька тергромади чекають висновків Київської ОДА щодо відповідності іх рішення про об'єднання законодавству України.

“Де-юре могли б бути створені, як мінімум, 7, а як максимум - 10 громад у Київській області, які очікують отримання позитивного висновку від КОДА, і деякі вже більше року”, - зауважив директор Київського ЦРМС.

Наприклад, за даними центру, Ташанська сільська ОТГ Переяслав-Хмельницького району подавала документи до ОДА ще 17 липня 2017 року, Шкарівська сільська ОТГ Білоцерківського району - на початку серпня 2017-го.

Водночас, надання висновків про відповідність проектів рішень ОТГ стосовно об'єднання законам України має займати всього 10 робочих днів, наголосив Олег Любімов.

“Для прикладу: Кагарлик очікує від 11 грудня 2017 року, хоча законом передбачено, що ОДА протягом 10 днів має дати відповідь - або затвердити позитивний висновок, або, знову ж, своїм розпорядженням відправити документи на доопрацювання. Наскільки ми спілкувалися останній раз представниками ОДА, декому надають негативні відповіді листами, наприклад в той же Кагарлик, через рік”, - зазначив Олег Любімов.

На його думку, перешкоди виникають через недостатню взаємодію як з облдержадміністрацією, так і з обласною радою, саботаж окремих посадових осіб на обласному рівні у провадженні реформи.

Окрім цього, за його словами, в Київській області є також політичний вплив різного рівня.

“Цих центрів (впливу — ред) настільки багато, що іноді не знаєш — з ким говорити, з ким спілкуватися . Для прикладу, те ж село Копилів Березівської ОТГ - наскільки нам відомо, одна з політичних сил просто заблокувала створення (ОТГ - ред.), щоб депутати не голосували за останнє рішення. Також опір з боку районних рад, не всюди, але є, залежність сільських голів від, наприклад, агрохолдингів, великих підприємств, які мають свої інтереси в окремих населених пунктах і намагаються їх відстоювати, нерозуміння суті реформи, того, що ця реформа не призведе до втрати їхніх позицій. Це все блокує процес створення ОТГ”, - зауважив Олег Любімов.

Він наголосив, що Київський центр розвитку місцевого самоврядування за більш ніж рік діяльності провів велику роботу з роз'яснення громадам переваг децентралізації, організувавши за цей час більше 200 заходів. Серед них - зустрічі з посадовцями, місцевими депутатами, активістами, тренінги, семінари та навчання, налагодження співпраці з місцевими органами самоврядування, надання підтримки ОТГ у покращенні інституційної спроможності, в реорганізаційних процесах після добровільного об'єднання, в провадженні секторальних реформ — освітньої, медичної тощо, впровадження реформи адміністративних послуг, створення ЦНАП тощо.

Водночас, Любімов наголосив, що ті ОТГ в області, які вже об'єдналися, демонструють добрі результати своєї діяльності. Одним із них є зростання надходжень від податків і зборів за 11 місяців 2018 року порівняно з аналогічним періодом торік.

Зокрема, за даними Київського ЦРМС, Медвинська сільська ОТГ збільшила надходження на 35,4% або на 3,2 млн грн, Фурсівська сільська ОТГ — на 32,5% або на 7,5 млн грн, Студеніківська ОТГ на 58,2% або на 11, 7 млн грн, Тетіївська міська ОТГ — на 19,9% або на 12,8 млн грн, Великодимерська селищна ОТГ - на 19,8% або на 16,3 млн грн. А Тетіївська ОТГ першою отримала у комунальну власність сільськогосподарські землі площею 3 тис. га.

Як зазначив Олег Любімов, тергромади створюють Центри надання адміністративних послуг, впроваджують заходи з енергоефективності, збереження довкілля, розбудови інфраструктури, зокрема медичної, освітньої.

21.12.2018 - 15:09 | Переглядів: 3016
Створення ОТГ на Київщині ускладнюється через бюрократію - директор Київського ЦРМС

Приєднані зображення:

Область:

Київська область

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 серпня 2020

АМУ: перші вибори депутатів районних рад новоутворених районів можуть не відбутися

АМУ: перші вибори депутатів районних рад...

Асоціація міст України звернулася до Центральної виборчої комісії щодо можливості призначення перших місцевих виборів...

06 серпня 2020

Навчання депутатів місцевого самоврядування. Чому професійне зростання важливе?

Навчання депутатів місцевого самоврядування....

Децентралізація  в Україні, передача повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад  ставить перед депутатами...

06 серпня 2020

Всеукраїнський конкурс плакатів “Твоя влада. Знай своє місце” - прийом робіт триватиме до 16 серпня

Всеукраїнський конкурс плакатів “Твоя влада....

Центр спільних дій, організовуючи цей конкурс, має на меті популяризувати участь громадян у  житті місцевого...

06 серпня 2020

Як бути ефективним депутатом: посібник для депутатів

Як бути ефективним депутатом: посібник для...

Посібник “Як бути ефективним депутатом” (ЗАВАНТАЖИТИ 1,3 МБ) став своєрідним підсумком реалізації Інститутом...

06 серпня 2020

Уряд затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки

Уряд затвердив Державну стратегію регіонального...

5 серпня Кабінет Міністрів України затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки, проект якої...