Маємо вирішувати проблеми розвитку гірських територій в економічній площині, - В’ячеслав Негода в Чернівцях

Державна регіональна політика в Карпатському регіоні серед іншого має забезпечити ефективний розвиток гірських територій. На цьому наголосив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода в ході робочого візиту до Чернівецької області. В регіоні сьогодні проходить розширена нарада з обговорення актуальних питань реалізації регіональної політики в Карпатському регіоні.

Перший заступник Міністра констатував, що статус гірських мають 715 населених пунктів в Україні, серед них 279 або 39% розташовані на висоті понад 600 м.

«На цих територіях - значні соціально-економічні диспропорції, а життя громадян в гірських населених пунктах суттєво відрізняється від життя на рівнинних територіях країни. Особливості гірських територій позначаються і на рівні забезпеченості соціальною інфраструктурою, розвиток якої стримується природними факторами. Зокрема, віддаленість гірських населених пунктів та низька якість дорожньої інфраструктури зумовлює особливості розміщення та функціонування закладів освіти, охорони здоров’я та культури. Тому ми маємо приділяти особливу увагу розвитку таких населених пунктів, починаючи з питань планування такого розвитку», - сказав В’ячеслав Негода.

В 2018 році, за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, розпочався процес розробки Державної програми розвитку гірських територій українських Карпат на період до 2023 року. Робочу групу з аналізу проблемних питань гірських територій  очолив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода. Він поінформував, що вже підготовлено робочий проект Концепції розвитку гірських територій, який ґрунтується на кращих світових практиках.

«В кінцевому варіанті ми повинні вийти на Державну стратегію чи програму розвитку гірських територій, яка має стати частиною загальної Державної стратегії регіонального розвитку», - зазначив перший заступник Міністра. Він також додав, що в 2018 році Уряд приділив увагу вирішенню проблемних питань розвитку територіальних громад, розташованих у гірській місцевості, зокрема, фінансовому забезпеченню, створенню умов для належного фінансування закладів освіти та охорони здоров’я, наданню населенню якісних освітніх і медичних послуг.

«Водночас, необхідно вирішувати проблеми розвитку гірських територій, що лежать в економічній площині, та навчитися використовувати притаманні цим територіям переваги. Гірські населені пункти у порівнянні з іншими, не мають належних умов, аби надавати якісні послуги людям. Веду мову про нерозвиненість транспортних мереж, енергетичної та телекомунікаційної інфраструктури. Звідси - низький рівень доступності територій, недоступність послуг для населення, несприятливий бізнес клімат і, як наслідок, безробіття, еміграція, демографічне старіння населення. Але ми це все можемо і маємо виправити. Тим більше, що гірські території мають низку переваг і їх потрібно використовувати», - сказав В’ячеслав Негода.

Він зосередив увагу на тому, що пріоритетні завдання розвитку гірських територій мають бути чітко визначені у кожній регіональній стратегії розвитку та у планах заходів з їх реалізації до 2020 року, серед яких мають бути:

  • розвиток і розбудова інфраструктури, перш за все дорожньої, транспортної, комунальної, телекомунікаційної;
  • розвиток традиційного гірського, сільського, лісового господарства, промислів і ремесел, впровадження екологічно чистих технологій у виробництво та переробку продукції;
  • створення кластерів та інших новітніх організаційних форм виробничо-господарської діяльності;
  • розвиток відновлювальних джерел енергії;
  • розвиток туризму та рекреації;
  • створення сприятливих умов для розвитку бізнесу.

Раніше В’ячеслав Негода заявив, що розвиток гірських територій має стати пріоритетним завданням для регіонів на найближчі років п’ять

Довідка:

Карпатський  регіон України  займає територію площею 56,6 тис. км2 і окреслюється межами чотирьох адміністративних областей – Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької.

На території Карпатського регіону статус гірських мають 715 населених пунктів:

Закарпатська область – 215;.

Івано-Франківська область – 240;

Львівська область – 196 н.п., що складає 17% площі області, на якій проживає 158,6 тис. осіб або 6% населення регіону;

Чернівецька область – 64 н. п. (високогірних - 48 н. п.), що становить 16,1% території області, на якій проживає  44,5 тис. осіб, що становить 5% населення області. Загальна площа населених пунктів, що мають статус гірських складає 1304,8 км2.

 

17.12.2018 - 16:15 | Переглядів: 9648
Маємо вирішувати проблеми розвитку гірських територій в економічній площині, - В’ячеслав Негода в Чернівцях

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода гірські території регіональний розвиток

Область:

Чернівецька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

03 грудня 2021

Створення профільних ліцеїв у громадах, продовження реформи НУШ - година запитань до Наталії Піпи (відео)

Створення профільних ліцеїв у громадах,...

«Година запитань» – це новий формат спілкування від проєкту DECIDE з управлінцями, головами громад та усіма, кому не...

03 грудня 2021

Туристична інфраструктура курортного селища: досвід Ворохти

Туристична інфраструктура курортного селища:...

  Що не так із туристичною інфраструктурою українських курортних селищ? Що громадам уже вдалося змінити й що...

03 грудня 2021

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги, виклики та можливості в забезпеченні доступу громадян до якісних послуг ДРАЦС»

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги,...

З моменту набуття чинності Закону України 1427-IX, що надав можливість делегувати ОМС екс м.о.з. повноваження у сфері...

03 грудня 2021

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого самоврядування «Актуальні питання розвитку громад» (онлайн)

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого...

10 грудня 2021 року о 14:00 Всеукраїнська асоціація громад у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій...

03 грудня 2021

14 грудня - тренінг для керівництва громад «ЦНАП і покращення якості послуг: PROSTO про найважливіше»

14 грудня - тренінг для керівництва громад...

До 6 грудня триває реєстрація на тренінг в Одеській області від проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в...