ЦНАП - не забаганка, а необхідність - експерт

Про можливості громад скористатися міжнародною допомогою для  створення центрів надання адміністративних послуг говорили 11 грудня під час інфосесії для потенційних учасників 3 та 4 Раундів Фази впровадження напряму з покращення надання адміністративних послуг  Програми «U-LEAD з Європою».

У Львівській області чотири громади вже стали фіналістами Початкової Фази та двох Раундів і скористалися допомогою Програми.

До створення комфортних умов надання адміністративних послуг закликала керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, звертаючись до учасників сесії з вітальним словом.

«У перспективі ЦНАПи будуть підпорядковані органам місцевого самоврядування, тому всіх чекає велика робота. Допомогу активним громадам пропонує Програма «U-LEAD з Європою», яка, окрім розвитку м’яких навичок, надає фінансовий ресурс на придбання техніки, меблів, електронної системи. Саме тому, ми закликаємо Вас скористатися цим шансом», - закликає регіональний координатор Програми Роман Матвійчук.

Під час заходу йшлося про умови переоснащення вже наявних ЦНАПів та створення нових, оперативність прийняття рішень про участь, погодження необхідних коштів у бюджеті тощо.

Координатори Роман Матвійчук та Ігор Бригілевич відзначили зростаючу активність громад Львівщини у кожному наступному Раунді.

До уваги тих, хто планує подавати свою заявку на створення – необхідно привести у відповідність до вимог такі характеристики ЦНАПів:

  • інтеграція до 10, 11 груп послуг;
  • вибір ПЗ, або регіональне рішення «Галерея послуг» чи надана програма «Вулик»;
  • формування штату (керівник, адміністратори, реєстратори);
  • дизайн приміщення за моделлю «open spaсe»;  
  • супутні послуги, такі як можливість оплати послуги на місці.

Виключною перевагою учасника Програми є належне приміщення, а у випадку його відсутності приймається гарантійний лист зі вказаними фінансовими ресурсами для ремонту або будівництва.

Заявки можуть подавати громади з чисельністю населення від 5 тисяч мешканців, або за умов співробітництва на основі договорів.

Заявка учасника є активною і подається онлайн без можливості пробного варіанту. Під час заповнення можна користуватись офіційними джерелами (наприклад, дані Держстату, що містяться у відкритому доступі). Окремо відзначено роль фото у заявці, адже саме вони формують візуальне бачення комісією поточної ситуації.  

До 60% послуг – послуги соціального характеру, такі як субсидії, допомоги і пенсії, тому під час підготовки Концепції розвитку системи надання адміністративних послуг ці послуги потрібно включати обов’язково.     

На сьогодні актуальними залишаються послуги з оформлення закордонного паспорту. На жаль, у цьому Раунді Програма не надає обладнання для даної послуги, проте забезпучуєкімнату для отримання такої послуги меблями та усім необхідним.

«ЦНАП – це по суті місце зустрічі мешканця і держави. Тому він формує висновок про стан справ у громаді. З іншого боку, це чудова можливість отримати досвід участі в європейському проекті», - стверджує радник Львівського ЦРМС Тетяна Богатчук.    

Всі деталі та умови співпраці можна переглянути на сайті.   

12.12.2018 - 15:59 | Переглядів: 2117
ЦНАП - не забаганка, а необхідність - експерт

Приєднані зображення:

Теги:

ЦНАП Роман Матвійчук

Область:

Львівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 лютого 2020

Треба почути експертів, суспільство і місцеве самоврядування, — Денис Шмигаль про продовження децентралізації

Треба почути експертів, суспільство і місцеве...

  Спільними зусиллями Уряду, народних депутатів, асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів та...

21 лютого 2020

21 лютого 2020

Управління людськими ресурсами: у регіонах розпочалися навчальні програми Ради Європи

Управління людськими ресурсами: у регіонах...

Здійснення в Україні структурних реформ, зокрема, реформи місцевого самоврядування та територіальної організації...

20 лютого 2020

Розпочався процес оцінки та відбору інвестпрограм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок ДФРР у 2020 році

Розпочався процес оцінки та відбору...

  20 лютого відбулось перше цього року засідання Комісії для оцінки та відбору інвестиційних програм і...