Сьогодні у Тернополі розпочав роботу круглий стіл: «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Тернопільщини: визначення завдань». Це перший етап з комплексу заходів у результаті яких передбачається розробка відповідного Законопроекту з укрупненими районами.
Ініціатива організовується Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», відповідно до доручення Прем’єр-міністра України.
Участь в обговоренні беруть керівники обласної ради, районних рад, об’єднаних територіальних громад, міст обласного значення, обласної та районних державних адміністрацій, експерти, а також представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
За результатами заходу будуть опрацьовані пропозиції та формуватиметься для подальшого розгляду альтернативна модель районного поділу Тернопільщини з визначеними районними центрами.
В області проживає 1 075 435 осіб та нараховується 17 районів. Наразі існує 5 районів, території яких більш ніж на 50% покривають ОТГ: Борщівський, Зборівський, Підволочиський, Теребовлянський, Шумський.
Нагадаємо, за результатами роботи Всеукраїнської наради-семінару УАРОР для представників органів місцевого самоврядування була висловлена підтримка проекту закону про засади адмінтерустрою, що відображена у Резолюції. Відповідно до законопроекту, населення району має становити не менше 150 000 осіб.
Захід відбувся в приміщенні Тернопільського відокремленого підрозділу Установи «Центра розвитку місцевого самоврядування», що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», за участі його директора Віктора Литвинчука.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Тернопільська областьДжерело:
УАРОР
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...