Як громадам перейти до управління 2.0 - на основі аналізу даних з допомогою ІТ? 14 листопада відбулась публічна презентація проекту “Е-рішення для громад”

14 листопада відбулась публічна презентація та воркшоп-1 проекту “Е-рішення для громад”, який реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки Програми ”U-lead з Європою”. На участь у Проекті було отримано майже 300 заявок. У заході взяли участь пропередньо відібрані 100 громад з усієї України.

З вітальними словами виступили Бенедікт Херрманн, Перший секретар Представництва ЄС в Україні, та Андрей Хорват, заступник Директора Програми “U-LEAD з Європою” від GIZ.

Голова Центру розвитку інновацій,  Сергій Лобойко презентував мету та основні завдання Проекту, зокрема він зазначив: “Мета проекту - рух від управління 1.0 до управління 2.0, яке орієнтоване на розвиток громад на основі збору та аналізу даних з використанням ІТ. В організаційну ідеологію проекту закладений принцип “open source” - розробників програм з відкритим кодом.  Ми не беремо за мету щось нав’язувати, а навпаки даємо можливість у цьомі Проекті для всіх долучитися в тому форматі, у якому для вас зручно і реалізувати “win-win”. На початку Проекту були закладені певні ресурсні обмеження - він планувався для пілотної групи з 50 громад для навчання та 30 для впровадження ІТ. Але з урахуванням масштабу попиту ми тепер маємо намір створити умови долучення до Проекту всіх мотивованих та готових до цього громад. Також - інших партнерів.”

Далі була експертна панельна дискусія.

Микола Рубчак, Директор Департаменту Міністерства регіонального розвитку, зазначив: “Громади вже не потрібно забезпечувати будівництвом дитячих садочків, вони вже можуть самі себе цим забезпечити. Громадам потрібне інноваційне наповнення власного середовища, на що й спрямована діяльність Проекту”.

Дмитро Маковський, Директор генерального департаменту Державного агентства з питань  електронного урядування, підкреслив важливість  використання електронних державних послуг, системи електронної взаємодії реєстрів «Трембіта», відкриття даних, розвитку електронного документообігу, автоматизації роботи ЦНАПів, як ключових маркерів для розвитку економіки країни, побудови сильної системи урядування і саме головне – поліпшення життя громадян. Також висловив підтримку учасникам Проекту та відзначив корисність ініціативи Центру розвитку інновацій щодо розвитку Національного банку даних ІТ-рішень, який вміщує також дані від громад/ОТГ, як колективного банку знань та допомоги у розвитку е-урядування на місцях.

Петро Оленич, Директор департаменту земельних ресурсів КМДА поділився досвідом трансформацій у місті Києві та впливу на це ініціативи KyivSmartCity. «Немає різниці великі чи малі міста, проблеми у міст однакові, підходи у їх вирішенні також однакові, відрізняється лише масштаб та кількість первинних даних, які необхідно зібрати та обробити. ІТ-рішення сприяють ефективності управління, що у свою чергу надає можливість переходу від малоефективного адміністрування окремих активів громад до системного управління ними. А це збільшує фінансову забезпеченість та інвестиційну привабливість громад»,-зазначив Петро Оленич.

Юрій Палеха, заступник директора з наукової роботи ДП "ДІПРОМІСТО" наголосив на необхідності єдиної цифрової зйомки, як основи для інтеграції усіх наявних просторових даних громад, розкрив значення документації з просторового планування для формування стратегічного бачення розвитку громади, а також важливість застосування геоінформаційних технологій, як інструменту підтримки прийняття обгрунтованих управлінських рішень.  Привітав учасників заходу, що він символічно відбувається у Всесвітній день ГІС.

Команда Проекту презентувала портфель ІТ-рішень:

  • Фінансовий менеджмент громад (кейс - доходи);
  • Управлінський портал для громад (відкриті дані, місцева статистика, ГІС);
  • Експертну підтримку ОТГ в роботі з даними (кейс - активи). 

Серед основних переваг пропонованих ІТ-рішень:

  • ліцензійні продукти, які постійно розвиваються;
  • захищені у спеціальному DATA центр, КСЗІ;
  • єдина технічна підтримка та вікно до експертів;
  • інтегровані з державними реєстрами;
  • більший функціонал у порівнянні з подібними рішеннями;
  • успішно апробовані на найбільшому тестовому майданчику - Києві;
  • основа для розвитку міжмуніципального співробітництва;
  • платформа для розвитку електронних послуг, управління 2.0.

Станіслав Гайдер, Директор департаменту ІТ та аналізу м. Дрогобич, поділився успішним досвідом Дрогобич SmartCity. Невелике місто, яке за короткий проміжок часу без фінансових ресурсів на закупівлю ІТ-рішень, зуміло стати лідером з впровадження е-рішень для кращого управління та підвищення прозорості у всіх сферах життя. Й це обернулося притоком інвестицій у місто. Сьогодні Дрогобич SmartCity займає лідерські позиції в OpenData Awards, за рейтингами Transparency International Ukraine, Kyiv Smart City Forum, Open Data Charter та т. ін.

Друга частина заходу була присвячена ближчому знайомству топ-100 громад та командами експертів Проекту й розпочалася з роботи в тематичних групах:

  • Активи ОТГ та ГІС;
  • Бюджетування в ОТГ;
  • Розвиток ОТГ.

Після презентації результатів роботи в групах, учасники обговорили план навчальної програми Проекту та протестували спеціальну освітню е-платформу edu.cid.center.

Впродовж заходу всі мали можливість в живу ознайомитися з основними ІТ-продуктами Проекту, поспілкуватися з Командою, обмінятися досвідом.

Наступним кроком стане воркшоп-2, в результаті якого буде напрацьовано індивідуальні плани впровадження Е-рішень, список студентів навчальної програми, проект міжмуніципальної угоди та прийнято рішення щодо складу групи пілотних громад.

Презентація Проекту 

Відеотрансляція

15.11.2018 - 17:07 | Переглядів: 8512
Як громадам перейти до управління 2.0 - на основі аналізу даних з допомогою ІТ? 14 листопада відбулась публічна презентація проекту “Е-рішення для громад”

Приєднані зображення:

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 березня 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 березня 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 березня 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 березня 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...