Законопроект щодо передачі контрольних повноважень у сфері держархбудконтролю органам місцевого самоврядування (реєстраційний № 4465а від 11.08.2014) швидше за все буде розглянутий вже наступним складом Верховної Ради. Про це повідомив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Максим Мартинюк в інтерв’ю інформаційному агентству «Лігабізнесінформ».
«Більшість депутатів підтримує цю ініціативу. Сьогодні законопроект повторно пройшов слухання в профільному комітеті, але сумніваюся, що ця Верховна Рада встигне його розглянути. Втретє ми його внесем вже в новий склад Верховної Ради», - заявив Максим Мартинюк.
За його словами, в останні роки централізація повноважень в сфері архітектурно-будівельного контролю створила абсолютно нездорову ситуацію в будівництві.
«Вважаю, що краще ніж органи місцевого самоврядування, ніхто не зацікавлений в правильному розвитку територій, в тому числі й через правильну забудову», - переконаний голова ДАБІ.
Також він відзначив, що сьогодні внутрішня вертикаль в системі Держархбудінспекції стає жорсткішою.
«Ми хочемо позбавитися від носіїв корупційної культури. Тому оновлюємо склад не менше ніж на половину», - повідомив Максим Мартинюк.
19 травня 2026
Стратегії розвитку: чи знають громади, куди вони рухаються?
Стратегії розвитку: чи знають громади, куди...
Українські громади сьогодні функціонують у надзвичайно складних умовах повномасштабної війни, значних руйнувань...
19 травня 2026
Чи готові громади України до нових енергетичних викликів?
Чи готові громади України до нових енергетичних...
В умовах постійних атак на інфраструктуру та потреби у сталому відновленні питання енергетичної стійкості громад...
18 травня 2026
Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на...
Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанов № 1554 та № 170, які регулюють розподіл субвенції «Нова українська...
18 травня 2026
Пресанонс брифінгу: Чи стане реформа публічних...
Дата: 21 травня 2026 року Час: 13:00 – 13:45 Місце: 01001, м Київ, вул. Хрещатик, 2, Український кризовий...