Кошти місцевих бюджетів мають працювати на покращення життя людей у громаді, а не зберігатися на депозитах – Президент

Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку наголосив, що вперше частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України перевищила 50% і за чотири роки власні доходи місцевих бюджетів зросли з 69 мільярдів гривень до 231 мільярда. За його словами, частка власних доходів місцевих бюджетів у ВВП збільшилася з 5% до більше 7%, а розмір державної підтримки на розвиток громад та розбудову інфраструктури за чотири роки збільшився у 39 разів.

«Ще одна проблема. Мільярди гривень з коштів місцевих бюджетів пиляться на депозитах. Друзі мої, звернусь до банківських установ і попрошу оприлюднити в розрізі кожної громади. Якщо вони не потрібні головам громад, ви так і скажіть! Приблизно стільки зараз потрібно армії, щоби успадковані нами звалища боєприпасів, не сховища, а саме звалища, перетворити на сучасні склади із надійними та високотехнологічними системами безпеки, які повністю виключають вплив людського фактору і проведення диверсій», - наголосив Президент.

«Отримувати лише відсотки з депозитів – це замало. Гроші мають вкладатися в реалізацію важливих місцевих проектів, працювати на громаду, генерувати нові робочі місця. Врешті-решт покращувати життя людей громади. Так чому тоді кошти розмиваються або «зависають» на депозитах? Не через злий умисел. Часом, просто через брак якісних контрактів, якісних проектів і якісних менеджерів, які готові і здатні їх реалізувати», - наголосив Глава держави. Президент нагадав, що в 2013-2014 роках місцеві бюджети були касами по виплаті зарплати. «Не було грошей – не знали, що робити, але принаймні депутати хоч посилалися: а що ми можемо зробити – грошей немає. Прийшли гроші – заплуталися ще більше, не знають, куди відра підставляти», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що за всіма прогнозами, протягом найближчих років в Україні триватиме зростання. «Якщо на виборах дамо відсіч демагогам, дамо відсіч популістам, якщо не дозволимо їм звести нанівець суспільством побудовану макроекономічну стабілізацію, і тоді децентралізація призведе до появи у громад ще більших додаткових коштів», - зауважив він.

Президент також повідомив, що вчора провів зустріч з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель і Президентом Франції Еммануелем Макроном, на якій обговорювалось, зокрема питання децентралізації і готовність збільшити обсяги допомоги і консультативної допомоги Україні. «Якщо будь-який обраний голова має порадитись як найбільш ефективно використовувати кошти громади, ми можемо дати доступ до найкращих іноземних практик», - розповів Глава держави.

12.11.2018 - 15:41 | Переглядів: 12712
Кошти місцевих бюджетів мають працювати на покращення життя людей у громаді, а не зберігатися на депозитах – Президент

Теги:

бюджет Петро Порошенко

Джерело:

Адміністрація Президента України

Читайте також:

07 листопада 2025

Громади стають цифровими драйверами відновлення: Мінцифра та Програма «Партнерство за сильну Україну» розпочали співпрацю

Громади стають цифровими драйверами...

Міністерство цифрової трансформації України підписало Меморандум про взаєморозуміння з Програмою «Партнерство за...

07 листопада 2025

Місцеві бюджети отримали 100% міжбюджетних трансфертів за жовтень — 16,9 млрд грн

Місцеві бюджети отримали 100% міжбюджетних...

У жовтні Мінфін виконав усі зобов’язання перед громадами: місцеві бюджети отримали в повному обсязі 16,9 млрд грн...

07 листопада 2025

Не про децентралізацію, але… Коли вчитель має вибір — громада має майбутнє

Не про децентралізацію, але… Коли вчитель має...

У грудні стартує пілот державної політики «Гроші ходять за вчителем» — і хоч це не реформа місцевого самоврядування,...

07 листопада 2025

14 листопада - вебінар «Як розвивати добровільний пожежний рух в Україні: між досягненнями та викликами»

14 листопада - вебінар «Як розвивати...

  Добровільні пожежні команди вже стали частиною безпеки українських громад. Ще у 2016 році ідея створення...