Місцеві вибори у жовтні 2020 року мають пройти на новій територіальній основі та на умовах покриття всієї території України об’єднаними тергромадами. Про це під час наради у Прем’єр-міністра України щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Ми напрацювали чіткі цілі і завдання подальшої реалізації реформи місцевого самоврядування до 2020 року. Але починати їх виконувати необхідно вже зараз. Серед першочергових – прийняття вже до кінця року ЗУ №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою України», максимальне стимулювання подальшого об’єднання тергромад або приєднання, зокрема, до міст обласного значення. У 2019 році – провести одночасні вибори до ВРУ та в останніх добровільно об’єднаних громадах. З паралельним прийняттям адміністративного рішення про об’єднання громад згідно перспективних планів. Це дозволить сформувати перспективні плани об’єднання громад з повним покриттям ОТГ території України», — зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, здійснення цього комплексу заходів дозволить наступного, 2019 року – провести укрупнення районів в межах існуючих областей та здійснити розподіл відповідних повноважень між органами влади базового, районного та обласного рівня. До кінця 2020 року має відбутися повна інституційна реорганізація органів виконавчої влади в укрупнених районах.
09 січня 2026
Як у профтесі Чернігова профорієнтують школярів, перенавчають дорослих і підняли зарплату фахівцям
Як у профтесі Чернігова профорієнтують...
Навчати студентів на сучасному обладнанні, показувати школярам можливості професійної освіти, перекваліфіковувати...
09 січня 2026
«Кожна громада може і має претендувати на...
Голова громадської організації «Товариство дослідників України» про комплексну оцінку територій, які постраждали від...
08 січня 2026
«Страх підпису» у будівельних проєктах: системний виклик українських громад
«Страх підпису» у будівельних проєктах:...
В українських громадах дедалі частіше говорять про «страх підпису» – ситуацію, коли керівники закладів, розпорядники...
07 січня 2026
Новий рік - нові можливості: січневі каталоги для громад та бізнесу
Новий рік - нові можливості: січневі каталоги...
Січень - найкращий час, щоб розпочати новий рік ефективно та з думкою про майбутнє. В цьому вам допоможуть нові...