На сьогоднішній конференції представники ОТГ, бізнесу і міжнародних фондів одноголосно підтримали ідею щодо 100% покриття об’єднаними громадами території України до 2020 року. Отримала також підтримку ідея переходу з 2019 року на адміністративне рішення щодо об’єднання. І вона може бути реалізована тільки з прийняття парламентом законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Про це під час другої щорічної конференції партнерів DOBRE «Стратегічний розвиток та інвестиції» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Без цього закону ми не можемо далі рухатись. Без цього закону країна залишається в адміністративній системі, яка не дозволяє розбудовувати інфраструктуру, необхідну для якісного життя кожного українця. І тому я звертаюсь до кожного лідера громади з проханням попрацювати з вашими народними депутатами і переконати їх в необхідності підтримки надважливого закону. За ним — майбутнє України і розвиток громад. Вже створено 838 об’єднаних громад, і ми ставимо собі завдання разом з вами до 2020 року завершити процес об’єднання», — зазначив Геннадій Зубко.
Він підкреслив, що цього року стоїть конкретне завдання – завершити створення перспективних планів. «Ми розраховуємо, що в цих планах буде приблизно 1400 — 1450 ОТГ. Наразі їх — 1206», — розповів Зубко.
Приєднані зображення:
Теги:
Геннадій Зубко створення спроможних громад перспективний план АТУ
Джерело:
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України
30 січня 2026
15 громад Прикарпаття об’єднуються навколо...
У місті Галич керівники 15 територіальних громад Івано-Франківської області підписали меморандум про співпрацю, який...
29 січня 2026
Олексій Рябикін: схвалений Урядом законопроєкт закладає європейські правила розмежування повноважень
Олексій Рябикін: схвалений Урядом законопроєкт...
«Цей закон закладає основу для європейської моделі публічного врядування в Україні – з чітким розмежуванням...
29 січня 2026
Цифровий контроль ДІАМ: як «Прозоре будівництво» змінює правила гри для громад
Цифровий контроль ДІАМ: як «Прозоре...
Запуск цифрового застосунку «Прозоре будівництво» для фахівців державного архітектурно-будівельного контролю є...
29 січня 2026
Громади зможуть самостійно ініціювати включення...
Уряд ухвалив зміни до постанови КМУ від 6 грудня 2022 р. № 1364, які запроваджують більш чіткий та прозорий алгоритм...