Нові райони

Реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня (районів)

В Україні загалом 490 районів. Отже стільки ж районних рад та районних державних адміністрацій. Функціонал у всіх них однаковий, однак навантаження дуже різниться через різний розмір і кількість населення районів. Наприклад, в Україні є 6 районів з населенням до 10 тисяч людей, у 9 районах проживає більше 100 тисяч людей, у 3 районах – понад 150 тисяч. При однакових функціях – обсяг роботи різний. Також 26 районів вже повністю покриті спроможними громадами, 173 райони на 50% і більше покриті громадами. Переважна більшість повноважень перейшла саме до громад від органів влади районного рівня. Тобто система не збалансована. Тому настав час вирішувати питання реорганізації влади на районному рівні. І зробити це необхідно до чергових місцевих виборів, які мають відбутися у жовтні 2020 року.

Уже в квітні цього року до Парламенту має потрапити відповідний закон, над яким на разі працює уряд спільно з народними депутатами, експертами та представниками місцевого самоврядування.

У цьому розділі слідкуватимемо за розвитком подій та публікуватимемо новини та інші матеріали, що стосуються реформи адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня.

Не варто перейматися, де буде центр району. Всі послуги люди отримуватимуть в своїх громадах
03 липня 2020 - 09:27

Реформування районів: Посол Швеції привітав вчорашні рішення комітетів Верховної Ради України
02 липня 2020 - 10:26

Громади не залежатимуть від районів: відповідний законопроект готовий до голосування у Верховній Раді
01 липня 2020 - 16:46

Постанова про утворення та ліквідацію районів готова до розгляду у Верховній Раді
01 липня 2020 - 16:25

«Не треба боятися»: експерти закликали народних депутатів проголосувати за створення нових районів
30 червня 2020 - 15:06

Усі новини

Поділитися