Реформування сфери містобудівної діяльності: експерти підготували огляд законопроекту №7282

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували огляд проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності» (№ 7282), який був підтриманий Комітетом ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та рекомендований до прийняття за основу 18 квітня 2022 року.


Законопроект має на меті визначення правових та організаційних засад щодо:

  • розміщення, будівництва будівель та споруд, призначених для життєзабезпечення осіб, які втратили житло;
  • розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених (евакуйованих) внаслідок збройної агресії Російської Федерації;
  • забезпечення перших кроків з відновлення населених пунктів (територій), які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Основні зміни запропоновані законопроектом, які мають вплив на діяльність органів місцевого самоврядування:

  1. Запровадити новий спеціальний вид містобудівної програми – «Програма комплексного відновлення населеного пункту (території)» – містобудівна програма, яка має визначати основні просторові та соціально-економічні пріоритети і комплекс пріоритетних заходів для забезпечення відновлення населених пунктів (територій), які постраждали в результаті бойових дій, терористичних актів, диверсій, надзвичайних ситуацій, а також є місцями концентрації соціально-економічних, інфраструктурних, екологічних та інших кризових явищ.

  2. Запровадити нормативні процедури розміщення тимчасових споруд та їх комплексів, призначених для тимчасового проживання та обслуговування населення. Дані процедури передбачають розроблення Схем розміщення тимчасових споруд для життєзабезпечення населення.

  3. Запровадити особливі умови встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок державної та комунальної власності, які допускають можливість в окремих випадках не дотримуватися правил співвідношення між видом цільового призначення земельної ділянки та видом функціонального призначення території, визначеним містобудівною документацією.

  4. Запровадити процедуру розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених (евакуйованих) внаслідок збройної агресії РФ.

  5. Удосконалити процедури обстеження об’єктів нерухомого майна, які зазнали пошкодження, що передбачає розроблення ЦОВВ, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва Методики проведення обстеження пошкоджених будівель і споруд, оформлення його результатів.

  6. Встановити особливості розроблення, затвердження, реєстрації та внесення змін до будівельних норм на період дії воєнного стану, відповідно до яких усувається вимога щодо створення та зберігання фондів будівельних норм за рахунок коштів місцевих бюджетів, визначивши джерелом фінансування робіт з нормування у будівництві лише кошти державного бюджету.

 Повний аналіз законопроекту читайте за посиланням.

21.04.2022 - 17:37 | Переглядів: 3008
Реформування сфери містобудівної діяльності: експерти підготували огляд законопроекту №7282

Приєднані файли:

Теги:

інфраструктура закон

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 липня 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 липня 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 липня 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...