10 грудня 2023
Logo slogan

Реформування сфери містобудівної діяльності: експерти підготували огляд законопроекту №7282

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували огляд проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності» (№ 7282), який був підтриманий Комітетом ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та рекомендований до прийняття за основу 18 квітня 2022 року.


Законопроект має на меті визначення правових та організаційних засад щодо:

  • розміщення, будівництва будівель та споруд, призначених для життєзабезпечення осіб, які втратили житло;
  • розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених (евакуйованих) внаслідок збройної агресії Російської Федерації;
  • забезпечення перших кроків з відновлення населених пунктів (територій), які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Основні зміни запропоновані законопроектом, які мають вплив на діяльність органів місцевого самоврядування:

  1. Запровадити новий спеціальний вид містобудівної програми – «Програма комплексного відновлення населеного пункту (території)» – містобудівна програма, яка має визначати основні просторові та соціально-економічні пріоритети і комплекс пріоритетних заходів для забезпечення відновлення населених пунктів (територій), які постраждали в результаті бойових дій, терористичних актів, диверсій, надзвичайних ситуацій, а також є місцями концентрації соціально-економічних, інфраструктурних, екологічних та інших кризових явищ.

  2. Запровадити нормативні процедури розміщення тимчасових споруд та їх комплексів, призначених для тимчасового проживання та обслуговування населення. Дані процедури передбачають розроблення Схем розміщення тимчасових споруд для життєзабезпечення населення.

  3. Запровадити особливі умови встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок державної та комунальної власності, які допускають можливість в окремих випадках не дотримуватися правил співвідношення між видом цільового призначення земельної ділянки та видом функціонального призначення території, визначеним містобудівною документацією.

  4. Запровадити процедуру розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених (евакуйованих) внаслідок збройної агресії РФ.

  5. Удосконалити процедури обстеження об’єктів нерухомого майна, які зазнали пошкодження, що передбачає розроблення ЦОВВ, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва Методики проведення обстеження пошкоджених будівель і споруд, оформлення його результатів.

  6. Встановити особливості розроблення, затвердження, реєстрації та внесення змін до будівельних норм на період дії воєнного стану, відповідно до яких усувається вимога щодо створення та зберігання фондів будівельних норм за рахунок коштів місцевих бюджетів, визначивши джерелом фінансування робіт з нормування у будівництві лише кошти державного бюджету.

 Повний аналіз законопроекту читайте за посиланням.

21.04.2022 - 17:37 | Переглядів: 5227
Реформування сфери містобудівної діяльності: експерти підготували огляд законопроекту №7282

Приєднані файли:

Теги:

інфраструктура законодавче забезпечення

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 грудня 2023

08 грудня 2023

Формування бюджетів громад на 2024 рік: рекомендації експертів

Формування бюджетів громад на 2024 рік:...

Експерти Програми "U-LEAD з Європою" надали практичні рекомендації для вирішення проблемних питань, що їх найчастіше...

08 грудня 2023

Два арешти, 83 дні у російській в’язниці і кілька годин під завалами. Інтерв’ю голови громади

Два арешти, 83 дні у російській в’язниці і...

Начальниця Дворічанської військової адміністрації Харківської області Галина Турбаба розповіла про те, як росіяни...

08 грудня 2023

Місцеві запозичення та місцеві гарантії: нові можливості для всіх територіальних громад

Місцеві запозичення та місцеві гарантії: нові...

Контекст   Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки...