Президент підписав Закон щодо статусу сільського старости в об'єднаних громадах

9 березня 2017 року до Верховної Ради повернуто з підписом Президента Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)» (законопроект № 4742 ).

Як відомо, закон більш чітко визначає статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

Зокрема, в чинне законодавство вводиться поняття «старостинський округ» - одне або декілька сіл (селищ) на території об’єднаної громади, інтереси жителів яких представляє староста. Цим запроваджується повсюдність інституту старост в межах об’єднаної територіальної громади, що є гарантією захисту прав та інтересів жителів всіх сіл та селищ.

Нагадаємо,  Верховна Рада України прийняла в цілому цей законопроект 9 лютого 2017 року.

Більше про інститут старост в об’єднаних громадах читайте ТУТ

09.03.2017 - 19:08 | Переглядів: 20081
Президент підписав Закон щодо статусу сільського старости в об'єднаних громадах

Теги:

староста

Джерело:

Читайте також:

28 серпня 2026

Вінниця шукає керівника транспортного комунального підприємства через відкритий відбір за підтримки EU4Reconstruction (Напрямок 2)

Вінниця шукає керівника транспортного...

У Вінниці триває відкритий відбір на посаду генерального директора КП «Вінницька транспортна компанія». Вперше місто...

28 серпня 2026

Від тимчасового житла до інтеграції: як держава і громади шукають довгострокові рішення для ВПО

Від тимчасового житла до інтеграції: як держава...

На п’ятому році повномасштабної війни питання житла для внутрішньо переміщених людей дедалі менше зводиться до того,...

28 серпня 2026

Вакансія: Експерт(-ка) з безпеки

Вакансія: Експерт(-ка) з безпеки

SALAR International оголошує вакансію експерта(-ки) з безпеки. Роль передбачає надання періодичного аналізу...

27 серпня 2026

Віталій Безгін: громади отримають додатково 1 млрд грн на проєкти відновлення

Віталій Безгін: громади отримають додатково 1...

Уряд збільшив на 1 млрд грн фінансування Програми з відновлення України, що реалізується за підтримки Європейського...