Головні завдання децентралізації на 2017 рік полягають у розбудові інфраструктури громад, запровадженні стратегічного планування розвитку ОТГ, підвищенні якості надання послуг, а також реформуванні сектору ЖКГ. Про це наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на Форумі «Секторальні реформи в призмі децентралізації: місцеві фінанси, житлово-комунальне господарство, управління земельними ресурсами і комунальним майном, розвиток інфраструктури територіальних громад» у Харкові.
«Ми бачимо, що в результаті фінансової децентралізації місцеві бюджети збільшились. Але потрібно зробити так, щоб це відчули й звичайні родини: коли діти підуть в садок або школу, коли звертатимуться в лікарню або в орган місцевої влади за соціальною або адміністративною послугою – коли отримуватимуть якісну послугу», - сказав Геннадій Зубко.
За словами віце-прем'єра, саме такі завдання лягають на плечі лідерів громад, яких обиратимуть в ОТГ вже в грудні цього року.
Довідково
В ході децентралізації менше ніж за два роки утворено 367 добровільно об’єднаних територіальних громад, у яких об’єдналося близько 3-х тисяч сільських, селищних, міських рад. З них: перші місцеві вибори у 2015 році відбулися у 159 ОТГ, у 2016 році - у 209 ОТГ (включаючи 184 ОТГ, у яких прихначено перші вибори на 11 та 18 грудня 2016 року).
27 жовтня 2025
Вакансія: Старший (-а) радник (-ця) з питань освітньої політики
Вакансія: Старший (-а) радник (-ця) з питань...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...
27 жовтня 2025
Підкомітет підтримав законопроєкт щодо...
Враховано позицію ОМС та Єврокомісії. Успішне ухвалення редакції стане виконанням індикатора Ukraine...
27 жовтня 2025
URBACT: Як долучатися до мереж європейських міст
URBACT: Як долучатися до мереж європейських міст
На початку 2026 року українські громади зможуть подаватися на черговий конкурс в рамках програми URBACT, ...
27 жовтня 2025
Питна вода під час війни: як міжнародні...
Станом на 2025 рік війна суттєво вплинула на систему водопостачання та водовідведення в громадах Україні. За даними...