Об'єднана територіальна громада на Полтавщині утеплила будинки, провела водогін та вуличне освітлення

У Полтавській області Пришибська об'єднана територіальна громада за власні кошти утеплила багатоквартирні будинки, провела вуличне освітлення, придбала шкільні автобуси та облаштовує водогони.

І це притому, що з моменту створення ОТГ, до складу якої увійшли населені пункти Пришибської та колишньої Кобелячківської сільрад, минув рік. 

Як зазначає голова Пришибської ОТГ Валентина Городянко, спільними зусиллями п’ять населених пунктів досягли вагомих результатів. 

«За кошти місцевого бюджету провели реконструкцію старих житлових багатоквартирних будинків у селі Пришиб, які після ліквідації радгоспу були передані на баланс сільської ради, - наголошує жінка. - Два вже здали в експлуатацію, третій – завершуємо».

Лише з одним будинком Пришибській ОТГ допоміг інвестор, два інших робили власними силами, наголошує Валентина Городянко. «Поміняли покрівлю на мансардну, утеплили, вставили нові вікна, двері, утеплили підвали, лічильники перенесли із фасаду всередину, - розповідає жінка. - В службових квартирах, де мешкають медики й освітяни, зробили ще й внутрішній ремонт».

В селі Пришиб також провели капітальні ремонти у дитсадку "Чебурашка" та загальноосвітній школі. 

«У ЗОШ модернізували систему опалення та вентиляції, придбали другий шкільний автобус - нині завершуємо будівництво гаражів для транспортних засобів, - говорить голова ОТГ. - До кінця року плануємо закупити лінгвістичний кабінет для проведення ЗНО з англійської мови, ввели надбавки вчителям, закупили підручники для школярів 4 класу, а також забезпечили учнів 1-4 класів безкоштовним харчуванням».

За словами Валентини Городянко, на останній сесії сільської ради депутати виділили 19 тисяч гривень на укладення договору з київськими спеціалістами-освітянами, які нададуть методичну допомогу та проведуть комплексне навчання з учителями, дітьми й батьками Пришибської ЗОШ.

За рік об’єднаній громаді також вдалося вирішити й найболючіші питання у Кобелячку, продовжує Валентини Городянко. 

«За кошти ПРООН у селі провели вуличне освітлення, - розповідає голова ОТГ. – Також ми організували вивіз твердих і рідких відходів, встановили дитячий майданчик, провели реконструкцію братської могили, обгородили центральне кладовище, ввели посаду працівника з благоустрою, який наводить лад у селі та підпорядковується створеному в громаді комунальному підприємству».

Також у Кобелячку та Маликах облаштували автобусні зупинки, а в Роботівці – дитячий майданчик.

На додачу, ОТГ закінчує зведення магістрального водогону між трьома селами, зазначає Валентина Городянко. «Кошти на будівництво водогону були виділені з місцевого бюджету - це 11,5 млн гривень, - каже жінка. – Зараз водогін облаштовують на вулиці Набережній у селі Пришиб – будівництво фінансується за кошти інвестора (гірничо-збагачувальний комбінат) - це 4 мільйони гривень та ті, які виділила держава на розвиток інфраструктури - ще 2,5 мільйони гривень».

Вуличний водогін облаштовують також у селі Роботівка.

Пришибська ОТГ не збирається зупинятися на досягнутому - планують відремонтувати школу у Кобелячку та якнайшвидше завершити роботи зі зведення водогонів.

Область:

Полтавська область

Громади:

Пришибська сільська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Портал «Житло»

Читайте також:

24 березня 2026

Моніторинг громад – лютий 2026

Моніторинг громад – лютий 2026

Як змінюється стан справ у територіальних громадах? Як на їхню спроможність впливають безпекові умови в регіонах та...

24 березня 2026

Від хаосу до системи: як Решетилівська громада будує майбутнє через профорієнтацію

Від хаосу до системи: як Решетилівська громада...

«Ми маємо самі в це вірити – і прикладом надихати дітей» – каже Ірина Байбуза, заступниця директора Решетилівського...

24 березня 2026

Дружба Василькова та Сундбюберга: досвід, що надихає нордично-українські муніципальні партнерства

Дружба Василькова та Сундбюберга: досвід, що...

Nordic Day — гарний привід розповісти про один із найуспішніших кейсів шведсько-української міжмуніципальної...

23 березня 2026

Проєкт DECIDE шукає в команду експерта/експертку зі стратегічного планування регіонального розвитку!

Проєкт DECIDE шукає в команду...

Шукаємо фахівця, який долучиться до роботи над стратегічним плануванням розвитку освіти в регіонах у межах...