Законопроекти щодо добровільного приєднання територіальних громад прийнято в першому читанні

20 вересня 2016 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроекти №4772 та №4773, які покликані врегулювати порядок добровільного приєднання до вже утворених об’єднаних територіальних громад.

Ці законопроекти розроблені з залученням провідних українських фахівців і підтримані експертами Ради Європи. Закладені в них норми дають шанс усім об’єднаним громада стати спроможними, перейти на прямі відносини з державним бюджетом, долучивши до спільного розвитку сусідні громади без зайвих бюрократичних процедур.

При цьому у Парламенті не вистачило голосів для прийняття у другому читанні дуже важливого законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо забезпечення державної підтримки добровільного об'єднання територіальних громад» № 3390.

Цей закон мав би сприяти прискоренню прийняття перспективних планів формування спроможних громад областей та змін до них. Також він надавав право Уряду визнавати створені об’єднані громади такими, що відповідають перспективному плану, без рішення обласних рад.

20.09.2016 - 18:05 | Переглядів: 13092
Законопроекти щодо добровільного приєднання територіальних громад прийнято в першому читанні

Джерело:

Читайте також:

15 липня 2026

МОН винесло на громадське обговорення проєкт змін до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти

МОН винесло на громадське обговорення проєкт...

Документ покликаний адаптувати чинні нормативи до реформи Нової української школи та сучасних потреб шкіл. Проєкт...

15 липня 2026

У «Львівській агломерації» презентують результати проєкту з міжмуніципальної співпраці у сфері управління відходами

У «Львівській агломерації» презентують...

16 липня 2026 року відбудеться фінальна презентація проєкту «Разом заради кращих послуг: міжмуніципальна співпраця у...

14 липня 2026

Олексій Марченко: «Не сумніваюся у тому, що до нас повернеться 90% наших мешканців…»

Олексій Марченко: «Не сумніваюся у тому, що до...

Начальник Лазурненської селищної військової адміністрації Херсонської області Олексій Марченко про громаду, яка...