Житомирський губернатор доручив створити пожежні підрозділи у всіх об’єднаних громадах

1 червня голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський на нараді з питань цивільного захисту у Новоборівській об’єднаній територіальній громаді доручив забезпечити утримання існуючих та створити нові підрозділи місцевої пожежної охорони в об’єднаних громадах.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації.

«Громадяни, відповідно до Конституції України, мають право на захист свого здоров’я від наслідків стихій, аварій, пожеж. Держава гарантує такий захист, а ми як представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування маємо його забезпечувати», - сказав Машковський.

За його словами, наявна кількість пожежно-рятувальних та аварійно-рятувальних підрозділів, які виконують функції гасіння пожеж, ліквідації та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій, на території Житомирської області не відповідає існуючим нормам, що регламентують радіус виїзду. На допомогу професійним рятувальникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій мають долучатися підрозділи місцевої пожежної охорони сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад.

«Усього в області створено 17 підрозділів місцевої пожежної охорони, з них на території об’єднаних територіальних громад – 4. Проводиться робота щодо створення по одному підрозділу місцевої пожежної охорони у Рейській сільській раді Бердичівського району, Потіївській (Радомишльський район) та Народицькій (Народицький район) територіальних громадах», - повідомляє прес-служба.

«Розпочата робота є дуже важливою, у першу чергу, для громадян, що проживають у сільській місцевості, на території об’єднаних територіальних громад. Тому першочерговим завданням для Вас, як для керівників ОТГ, є створення таких підрозділів на території усіх об’єднаних громад», – сказав Сергій Машковський.

Область:

Житомирська область

Джерело:

«Житомир інфо»

Читайте також:

20 червня 2025

Мінрозвитку підписало Меморандум про посилення політики відновлення і розвитку регіонів

Мінрозвитку підписало Меморандум про посилення...

Міністерство розвитку громад та територій України та Alinea International Ltd. підписали Меморандум про співпрацю в...

20 червня 2025

Обов'язковість комплексних планів просторового розвитку – тези з Конгресу місцевих та регіональних влад

Обов'язковість комплексних планів просторового...

19 червня на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України відбулося обговорення про...

20 червня 2025

Головне про освіту: травневий випуск «Освітнього маркера»

Головне про освіту: травневий випуск...

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - найактуальніші освітні новини...

20 червня 2025

Святогірськ тримається. А разом із ним — і Україна. Проєкт «Пліч-о-Пліч» у дії

Святогірськ тримається. А разом із ним — і...

Начальник Святогірської військової адміністрації Донецької області Володимир Рибалкін про свій досвід в АТО,...