Керівник Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун у складі офіційної делегації Запорізької області відвідав з візитом територію землі Саксонія-Ангальт (ФРН).
Як зазначили представники приймаючої сторони, перетворити занедбаний промисловий регіон на територію великих можливостей для кожного мешканця комуни дозволила саме реформа з децентралізації. Незважаючи на те, що добровільне об’єднання в комуни відбувалось не дуже жваво, адміністративні заходи допомогли на протязі 2003 – 2011 років провести повномасштабну реформу з децентралізації.
- Сьогодні земля Саксонія-Ангальт, яка по території та кількості населення ледве перевищує Запорізьку область, видає на гора понад 55 млрд. євро валового внутрішнього продукту на рік. Це – майже третина ВВП нашої країни, - зазначив керівник Олександр Свистун, підводячи підсумки візиту і вивчення досвіду ФРН в справі децентралізації.
Він зазначив, що проблеми, з якими стикались німці під час старту і впровадження реформи були чи не складнішими, ніж в нашому регіоні. Але результат, досягнутий під час переходу від централізованої системи управління до децентралізованої моделі країни, перевищив всі очікування німців.
Налагодження контактів і тісна взаємодія із німецькими колегами, впевнений керівник Офісу реформ Олександр Свистун, дозволить Запорізькій області подолати шлях реформування місцевого самоврядування в більш стислий термін і з не менш позитивними результатами для економіки і благополуччя громад.
«Успіх німецьких комун є наочним прикладом для об’єднання громад в Запорізькій області. Земля Саксонія-Ангальт на старті реформи мало чим відрізнялась від Запорізької області в плані території, інфраструктури і чисельності населення. Але сьогоднішній стан шкіл, житлових будинків, спортивних майданчиків і рівня життя населення – чіткий сигнал для нас: реформу треба проводити якнайскоріше», - Олександр Свистун.
07 лютого 2025
Нові підходи до планування розвитку територій: експерти представили концепцію
Нові підходи до планування розвитку територій:...
Під час Форуму «Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку», що пройшов 6 лютого у...
07 лютого 2025
Програма Polaris розпочинає пілотування...
5 лютого відбулася зустріч щодо співпраці шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування...
07 лютого 2025
Тернопільщина впроваджує систему супроводу ветеранів: важливий крок до гідної адаптації захисників
Тернопільщина впроваджує систему супроводу...
Забезпечення якісного супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб стало одним із пріоритетних завдань...
07 лютого 2025
Особливості утворення пожежно-рятувальних...
Автор: Василь Кундрик, консультант Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні У 2022 році...