Обрано 8 громад для участі у проекті "Малі міста – великі враження"

Початок змін в напрямку децентралізації додав суттєву корективу у процеси бюджетоутворення та фінансування життєдіяльності міст та об’єднаних територіальних громад. Малі міста та об’єднані територіальні громади, в яких мешкає більш ніж 50 відсотків населення країни, - це реальні індикатори стану держави.  В Україні міста із населенням менш ніж 50 тисяч осіб складають біля 2/3 від загальної кількості.

Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності.

2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від процесів. У 2017 році було ініційовано проект «Малі міста – великі враження», що сприятиме подальшому культурно – економічному розвитку територій. Міністерство культури України, зокрема Український Центр культурних досліджень визначені головними координаторами проекту «Малі міста – великі враження», який підтримав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 зі 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною:

  • Місто Тростянець Сумської області, проект «Створення культурного бренду міста»
  • Місто Тульчин Вінницької області, проект «Леонтович Арт Квартал»
  • Місто Острог Рівненської області, проект «Культурний барбакан»
  • Місто Чугуїв Харківської області, проект «Репенський пленер»
  • Місто Славутич Київської області, проект «Міжнародний фестиваль кіно і урбаністики – 86»
  • Село Шарівка Харківської області, проект «Культурний хакатон»
  • Місто Гадяч Полтавської області, проект «Фестиваль молодих театрів»
  • Вилківська ОТГ Одеської області, проект «Гастрономічний фестиваль Дунайські гостини»

Ці громади отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн для реалізації проекту а також методичну допомогу в наступному:

  • Розробка ексклюзивної ідеї.
  • Розробка концепції стартапу.
  • Супровід під час реалізації.
  • Маркетинговий супровід проекту.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман: Створення умов для культурно-економічного розвитку з метою перетворення малих міст у самодостатні, розвиток адміністративних одиниць шляхом збільшення потенціалу власного культурного ресурсу - одна з актуальних можливостей реформи децентралізації. Конкурс продемонстрував велике бажання керівництва малих міст та ОТГ розвивати економіку територій за допомогою культурних інновацій. Ми повинні забезпечити методичний супровід та підтримку в реалізації проектів, які мають стати яскравим прикладом розвитку культурної економіки територій та презентувати всьому світу нашу культуру, залучаючи туристів відвідати країну та яскраві події.

26.01.2018 - 12:44 | Переглядів: 36862
Обрано 8 громад для участі у проекті "Малі міста – великі враження"

Теги:

Володимир Гройсман культура

Джерело:

Урядовий портал

Читайте також:

27 квітня 2026

Вебінар EU Local Talks #4: нова логіка фінансування громад — що змінить політика згуртованості ЄС і реформа ДФРР

Вебінар EU Local Talks #4: нова логіка...

Представників органів місцевого самоврядування, регіональних органів влади та агенцій регіонального розвитку...

27 квітня 2026

В Олешках – голод. У заблокованому місті голодують близько 1,7 тисяч українців, серед яких 47 дітей

В Олешках – голод. У заблокованому місті...

Начальниця Олешківської військової адміністрації Тетяна Гасаненко про російську блокаду Олешок, що може стати...

24 квітня 2026

Фонд малих проєктів у сфері довкілля: Тернопільщина запускає новий інструмент транскордонної співпраці

Фонд малих проєктів у сфері довкілля:...

У Тернополі відбулася стартова конференція Фонду малих проєктів за пріоритетом «Довкілля» Програми Interreg NEXT...

24 квітня 2026

Вакансія: Експерт (-ка) з освіти на місцевому та регіональному рівнях

Вакансія: Експерт (-ка) з освіти на місцевому...

Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...