18 січня у Соледарській ОТГ на ДП «Артемсіль» запустили нове виробництво - дві лінії з очищення та пакування харчової солі.
В 2017 році державне підприємство повністю відмовилося від російського ринку, який раніше складав половину обсягів виробництва. При цьому «Артемсіль» посилило вектор на Європу, відправляючи туди технічну сіль. Щоб європейці споживали харчову сіль з Донеччини, на підприємстві вклали кошти в нову лінію очищення за допомогою фотосинтезу та в подальше пакування в нові картонні пачки обсягом 1 кг та 500 грамів.
Програма реконструкції розпочалася ще в 2016 році, основні інвестиції в закупівлю італійського обладнання склали 23,5 млн грн, розповіла під час урочистого запуску виробництва Вікторія Луценко, директор ДП «Артемсіль». Потужність двох нових ліній складає 120 пачок за хвилину. До цих пір підприємство працювало на 60-річному обладнанні. Нова лінія дозволила зробити зовнішній вид солі більш привабливим, а вміст NaCl виріс до 99%, що відповідає європейським стандартам.
Випуск білішої солі дозволить експортувати харчовий продукт на європейські ринки, попереду велика робота з налагодження взаємин з потенційними партнерами, сертифікації продукції та підписання контрактів. Попередня домовленість про постачання солі вже є з країнами Балтії, Білоруссю, Угорщиною та Болгарією. На українському ринку нова продукція з’явиться в II кварталі поточного року.
«Підприємства Донецької області мають робити так, щоб максимальна частка доданої вартості продукції залишалася в регіоні, - підкреслив очільник Донецької ОДА Павло Жебрівський під час урочистого відкриття нової лінії. – Раніше ДП «Артемсіль» залежало від Росії, куди відправляли багато солі для посипки доріг, але з мінімальним прибутком. Тепер цієї залежності нема, важливо запроваджувати інновації та постачати продукцію за кордон. Це життя громади, люди мають жити в Соледарі, а не їхати на заробітки».
Важливою для ОТГ подією назвав запуск нового виробництва міський голова Соледару Олександр Степаненко: «Артемсіль» - бюджетоутворююче підприємство. Вони здійснили справжній переворот в технічному оснащенні виробництва. Цього чекали довгі роки, завдяки новому обладнанню можна сміливо йти уперед та опановувати європейський ринок». Як підкреслив голова громади, на підприємстві працюють 3 тис. людей, тільки минулого року тут двічі підвищували заробітну платню, а це означає не тільки покращення життєвого рівня місцевого населення, але й збільшення суми податків у місцевий бюджет, що дозволить вкладати гроші у розвиток інфраструктури громади.
Приєднані зображення:
Область:
Донецька областьГромади:
Соледарська територіальна громадаДжерело:
Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування
16 січня 2025
Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю
Три громади у співпраці створили цифрову...
«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...
16 січня 2025
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...
В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...
15 січня 2025
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...