Сьогодні, 19 жовтня, в Одесі розпочав свою роботу Перший форум регіонального розвитку для об’єднаних громад Одеської, Миколаївської та Херсонської областей «Південна мрія». Захід організовано за ініціативи Одеського, Миколаївського та Херсонського Центрів розвитку місцевого самоврядування та за організаційної підтримки Одеської, Миколаївської та Херсонської обласних державних адміністрацій і Одеської обласної ради. Крім того, у форумі також взяли участь представники Полтавщини і Сумщини.
Відкриваючи захід, директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен наголосила, що його головна мета - обговорення питань сучасної регіональної політики, інформаційна підтримка регіонального розвитку та обмін кращими практиками місцевих і регіональних проектів, та висловила сподівання, що подібні форуми відбуватимуться регулярно та стануть важливим елементом допомоги об’єднаним громадам.
Заступник голови Одеської ОДА Світлана Шаталова зауважила, що разом з додатковими повноваженнями громади отримують і додаткові обов’язки, і тому їм важливо ретельно працювати, зокрема, і над розробкою стратегій розвитку, інфраструктурних проектів тощо. «Реформі три роки, і ми вже маємо відчутні результати: об’єднані громади отримали нові повноваження і ресурси, а з ними і нові можливості. На 1 січня 2017 в Одеській області діяло 11 ОТГ, впродовж 9 місяців поточного року утворено ще 14. На форумі ми маємо можливість обмінятися досвідом, ознайомитися, яким чином функціонують громади в інших регіонах, та взяти для себе цікаві приклади для подальшого розвитку», - зазначила вона.
Заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло зауважив, що створення об’єднаних громад має відбуватися винятково на добровільній основі та з урахуванням територіальних і етнічних особливостей у регіонах.
Детально про діяльність Центрів розвитку місцевого самоврядування в Україні й ту практичну і методичну допомогу, яку вони надають громадам, розповіла менеджер південно-західного хабу Програми «U-LEAD з Європою» Юлія Грицку-Андрієш. З презентацією на тему «Нова регіональна політика України: перші здобутки та завдання на перспективу» виступив керівник групи радників з впровадження регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Третяк.
Також про досвід Одеської і Миколаївської областей у сфері стратегічного планування розповіли директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА Дмитро Радулов та директор Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА Марина Васильєва. Зацікавили учасників і виступи представників міжнародних програм: Вікторії Тараненко, ключового експерта бренч-офісу Спільної операційної програми ЄС «Румунія-Україна 2014-2020», і Анни Білявської, координатора проектної діяльності UNDP в Одеській області.
Панельну дискусію на тему «Децентралізація як можливість створення самодостатніх громад» провели спільно директори регіональних Центрів розвитку місцевого самоврядування: Одеського – Юлія Молодожен, Миколаївського – Валентин Бойко, Херсонського – Оксана Сілюкова, Сумського – Олександр Хоруженко. Представники об’єднаних громад виступили з пропозиціями щодо заходів та тієї підтримки, яку б могли надавати ЦРМС громадам, зокрема, щодо тематики тренінгів і семінарів, виїзних навчань, обміну досвідом між областями тощо. Учасники форуму подякували організаторам за його проведення та зазначили, що подібні зустрічі якнайкраще сприяють налагодженню взаємозв’язків між громадами та допомагають їм у процесі засвоєння законодавчих змін і впровадження реформ в Україні.
«Ми дуже сподіваємося, що такий форум стане традиційним, представники наших ОТГ із захопленням дізналися про досвід інших громад, поділилися своїми здобутками, поспілкувалися, послухали цікаві доповіді експертів, обмінялися корисними контактами. Не можна реалізовувати реформи, перебуваючи у замкненому просторі, не можна впроваджувати зміни без фахової підтримки, без навчання. Тому важливість таких форумів, семінарів, зустрічей важко переоцінити», - зазначила директор Полтавського ЦРМС Ірина Балибіна.
Завтра, 20 жовтня, форум продовжить свою роботу, представники громад презентуватимуть свої досягнення і напрацювання у сфері кращих практик та розробці стратегій розвитку на найближчі роки.
Приєднані зображення:
Область:
Одеська областьДжерело:
Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....