Перший в Кременчуцькому районі «Будинок Шерифа» може з’явитися у Пришибі

В селах Кременчуцького району з'являться "Будинки Шерифа". Про функції нових шерифів і перспективу відкриття перших «Будинків Шерифа» в Кременчуцькому районі розповів керівник Кременчуцького районного відділу поліції Микола Кульчинський.  

- Основна різниця між новим «шерифом» і нашим звичним «дільничним» в тому, що «шериф» красивий, а дільничний - ні. А функції у них залишаться ті самі, - говорить Микола Кульчинський, За його словами, поліція зараз тісно співпрацює з головами сільських рад та об’єднаних селищних громад з метою закріплення за кожною з 12 сільських рад одного-двох дільничних і створення так званих «Будинків Шерифа» в селах:   - І у нас вже є позитивний досвід, ми зараз тісно контактуємо з Пришибською об’єднаною сільською територіальною громадою, вони обіцяють виділити нашому дільничному «міні-будиночок для шерифа». Може, це буде квартира, або приватний будиночок - ми поки не знаємо. Там чоловік буде мешкати, щоб люди могли звертатись до нього в будь-який час доби. З іншими 11-ма селищними радами ми в стадії діалогу.
 
Про те, що поліція спільно з керівниками районів планують створити для дільничних «Будинки Шерифа» задля уникнення збільшення кількості нападів та убезпечення літніх людей, особливо в сільській місцевості, у січні повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Полтавській області Олег Бех під час прес-конференції.   Завдяки таким будинкам правоохоронці, які закріплені за певним населеним пунктом, зможуть жити безпосередньо в ньому. Такий будинок буде поділений на дві зони – житлову і робочу, в ньому буде необхідна техніка для оперативного реагування на виклики і злочини.   - Кременчуцький район мав стати пілотним в цьому проекті з «шерифами», але ми, не дочекавшись рішення керівництва самі намагаємося втілити цей проект хоча б в об’єднаних сільських громадах, – розказав журналістам Кульчинський, - Намагаємося на прикладі нашого району показати, що все-таки можна це зробити і працювати ефективно.

Область:

Полтавська область

Джерело:

«Телеграф»

Читайте також:

04 лютого 2026

20% безповоротної фінансової підтримки ЄС: як Україні підготуватись до ефективного управління коштами субнаціонального розвитку

20% безповоротної фінансової підтримки ЄС: як...

Запровадження механізму використання щонайменше 20% безповоротної фінансової підтримки в межах Компоненту І Ukraine...

03 лютого 2026

«Ми розвиваємо громади через освіту». Як DECIDE змінює Україну зсередини (перша частина великого інтервʼю)

«Ми розвиваємо громади через освіту». Як DECIDE...

«Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE — один із тих міжнародних проєктів, які не просто...

03 лютого 2026

Мінрозвитку і DREAM запрошують громади на навчання у сфері публічних інвестицій та роботи в цифровій платформі

Мінрозвитку і DREAM запрошують громади на...

Вже 5 лютого відбудеться вебінар “Перші кроки в управлінні публічними інвестиціями”. Вебінар орієнтований на...

03 лютого 2026

Анонс: вебінар «Імплементація нових санітарних норм у роботу закладу дошкільної освіти: від теорії до практики»

Анонс: вебінар «Імплементація нових санітарних...

Запрошуємо представників органів місцевого самоврядування та керівників органів управління освітою територіальних...