Основна реформа середньої школи ще не розпочалася вповні, вона запланована на найближчі роки і тісно пов’язана з процесом децентралізації в Україні. На практиці це означає, що місцеві громади (органи місцевого самоврядування, об’єднані територіальні громади) матимуть більше повноважень і коштів та зможуть самі вирішувати питання щодо матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, в першу чергу – садочків та шкіл. Саме з цією метою Кабінет Міністрів Постановою від 20 січня 2016 року затвердив зміни у порядку створення освітніх округів та визначив умови функціонування загальноосвітніх навчальних закладів в рамках децентралізації.
Це дасть змогу створити на місцях опорні школи – добре оснащені всім необхідним для сучасного навчального процесу, з обладнаними кабінетами та лабораторіями для фізики, хімії, біології, географії, математики тощо. Організація та оснащення опорних шкіл фінансуватиметься як з державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, з можливістю залучення грантових коштів.
Опорні школи потрібні для того, щоб учні з різних населених пунктів, незалежно від розміру цих населених пунктів та матеріального стану родини, мали рівний доступ до якісної шкільної освіти.
Оскільки опорні школи забезпечуватимуть освітні потреби населення на досить значній території, вони передбачають організоване підвезення учнів та педагогів шкільними автобусами. Цими питаннями опікуватимуться місцеві громади.
Міністерство освіти і науки неодноразово наголошувало і ще раз підкреслює: опорні школи – це зміни, які стосуються учнів середніх та старших класів (після прийняття відповідного Закону – середньої та старшої школи). Саме учні середніх та старших класів, за потреби, їздитимуть шкільними автобусами до опорних шкіл в своєму регіоні. Початкова школа (1-4 класи) і надалі залишатиметься максимально доступною в кожному населеному пункті за принципом «ближче до дітей та батьків».
Теги:
Джерело:
Інформаційний бюлетень Міністерства освіти і науки
09 січня 2025
У 2024 році до загального фонду місцевих бюджетів надійшло на 85,6 млрд більше, ніж у 2023-му
У 2024 році до загального фонду місцевих...
За 2024 рік до загального фонду місцевих бюджетів надійшло близько 451 млрд грн, що на 87,6 млрд грн більше, ніж за...
09 січня 2025
100 млн євро на критичну інфраструктуру:...
Розпочався відбір проєктів громад для участі в третьому етапі Програми відновлення України, яку Уряд реалізовує за...
09 січня 2025
Залучення інженера-консультанта: міжнародна...
Сьогодні перед органами місцевого самоврядування стоїть низка викликів, які потребують сучасних підходів до...
09 січня 2025
Як Шабівська громада за пів року зробила прорив у транскордонному співробітництві
Як Шабівська громада за пів року зробила прорив...
Сities4Cities продовжує знайомити з досвідом громад-учасниць «Академії проєктного менеджменту та міжнародної...