Переглядів: 1317

Чи реалізується право на продовження існування добровільно створеної спроможної Зарічанської ОТГ Володимир-Волинського оайону, Волинської області як окремої адміністративної одиниці? Маємо на це велику надію, однак на рівні області порушуються права громади та намагаються примусово приєднати нашу ОТГ до міса Володимир-Волинський, на що населення виявляє спротив.

Відповідь експерта Юрія Ганущака: "Зарічанська ОТГ у останньому проекті, який ОДА демонструвала на консультаціях в Мінрегіоні, не передбачена. Її планували приєднати до Володимир-Волинського. Зарічани безпосередньо межують із Володимир-Волинським. Кількість мешканців та дітей у громаді близька до критичної, що вказує на слабку перспективу її розвитку. Площа менша 100 кв. км., що обмежує надходження від земельного податку. ОТГ створена з порушенням Методики формування Перспективних планів спроможних громад".

Нагадаємо, Мінрегіон вважає, що  усі спроможні ОТГ мають бути у перспективних планах і об’єднуватися з іншими громадами лише за спільної згоди. Лише у тих поодиноких випадках, коли показники громади не відповідають Методиці, а також якщо після об’єднання громада не змогла стати на шлях розвитку і її перспективи з більшості показників спроможності невтішні, треба шукати інші варіанти її конфігурації.

Поділитися: