В екопоселенні Полянської ОТГ створять 300-400 робочих місць

У Полянській ОТГ на Закарпатті тривають підготовчі роботи зі створення екологічного поселення «Родниковий край» та екологічного виробництва на території громади.

Амбітний проект був представлений у Поляні на Форумі екологічних ініціатив 30 листопада 2017 року. Згідно з проектом, представленим головою правління Міжнародного індустріального парку, академіком Української Академії наук Юрієм Синюком, в селі Родникова Гута буде збудоване екопоселення, на території якого розмістяться рибна ферма, вівчарня, екокотеджі тощо. Також буде відроджений історичний промисел на цій території – скловаріння. Серед планів – створення музею культури та побуту тих часів. Але, напевно, найголовнішим стане виробництво харчових біодобавок. На думку керівництва ОТГ та науковців, втілення такого проекту дасть громаді чудові можливості для екотуризму, а також створить багато робочих місць, що дуже актуально для гірської місцевості.

«Зараз розробляємо детальний план території, – розповідає голова Полянської ОТГ Іван Дрогобецький. – Вже провели геодезичну зйомку. Процес трохи затягнувся, тому що довго лежав сніг. Але зараз документи направлені до Київського інституту будівництва та архітектури. Саме ця структура займається розробкою детального плану розміщення будівель на території майбутнього екопоселення. Паралельно ми проводимо роботу з пошуку потенційних інвесторів. Провели дуже багато зустрічей і розмов з цього приводу і дійшли висновку, що даний об’єкт може бути реалізований лише завдяки прямим інвестиціям. Тому шукати потенційних інвесторів доведеться нам самим. Ми цим займаємося, маємо потенційних партнерів. Це, зокрема, Ужгородський, Дебреценський (Угорщина) та Кошицький (Словаччина) національні університети, які виявили прямий інтерес до цього проекту. Зараз ми ведемо переговори щодо зустрічі з представниками Пекінського державного університету. Цей науковий заклад має величезний досвід у розробках різного роду біотехнологій, володіє величезною матеріально-технічною базою, необхідною для досліджень, лабораторії й тому подібне».

Голова Полянської ОТГ говорить, що проект екопоселення буде включений і до міжурядової угоди між Україною та Словаччиною, яка має бути підписана найближчим часом. 

 

Від уряду в Полянській ОТГ чекають на допомогу в створенні інфраструктури. «Наш об’єкт знаходиться на висоті 1165 метрів над рівнем моря, він віддалений від населених пунктів (в принципі, в цьому й полягає суть екопоселення – воно має перебувати за межами населених пунктів), – пояснює голова Полянської ОТГ. –  Зараз ми за свій кошт повністю оплатили геодезичні роботи (це величезні об’єми – загальна площа становить 34 гектари), зробили геодезичний проект під’їзної дороги – 5-кілометровий лісовий шлях з важкою доступністю. Нам дуже хочеться створити там індустріальний парк із кількома інвесторами, які зводитимуть об’єкти в майбутньому екопоселенні. А будівництво дороги та проведення необхідних комунікацій ми б хотіли здійснити за рахунок Державного фонду регіонального розвитку і дуже сподіваємося на сприяння уряду у цьому питанні».

Якщо всі плани створення екопоселення вдасться втілити в життя, це дасть громаді приблизно 300-400 робочих місць. Для Полянської ОТГ це величезне число. «Там буде виготовлятися продукція з високою доданою вартістю, що дасть змогу надати людям хорошу заробітну плату, а сільрада буде в виграші, оскільки надходження від ПДФО поступатимуть у бюджет громади», – каже Іван Дрогобецький.

Є ще одна причина, чому в Полянській ОТГ так сподіваються на успіх проекту. Створення екопоселення здатне врятувати село Родникова Гута. І це не перебільшення. Зараз відсутність роботи та ясних перспектив в цьому селі призводить до серйозного зменшення кількості жителів села. Люди цілими родинами переїжджають жити в сусідню Словаччину або (в основному) в США.  «Це потрібно міняти, – вважає голова громади. – Нам треба докласти максимум зусиль, щоб люди хотіли залишитися вдома, молоді спеціалісти після навчання поверталися додому, а ми могли забезпечити їх нормальним проживанням, умовами праці та заробітною платою».

 

29.05.2018 - 09:09 | Переглядів: 4957
В екопоселенні Полянської ОТГ створять 300-400 робочих місць

Область:

Закарпатська область

Громади:

Полянська сільська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:
D425f19a01d90d2ca60e62b2dfc38180

12 грудня 2019

Ремонт доріг та економія завдяки сонцю: ТОП-5...

Перша в Україні черепиця, яка допомагає заощаджувати на «комуналці», ремонт доріг, які не відновлювалися...

7b66c9b3b04182c32e2acb12e43472a8

11 грудня 2019

У Вашківецькій ОТГ відкрили сучасний ЦНАП

10 грудня у Вашківецькій ОТГ Чернівецької області відкрили Центр надання адміністративних послуг у співпраці з...

602502eb27358140bb7cf50c388c9f0b

10 грудня 2019

Старосалтівська громада отримала від програми...

У Харкові програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та...