КОНКУРС! DESPRO шукає консультанта з фінансово-економічних та юридичних питань

DESPRO – Швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні", який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську Агенцію Розвитку та Співробітництва (ШАРС/SDC) та впроваджується Швейцарським Центром Ресурсів та Консультацій з Питань Розвитку (Skat), шукає кваліфікованого консультанта на короткий термін на умовах, наведених нижче. 

Посада: Консультант з фінансово-економічних та юридичних питань 

Напрямок: Консультативна підтримка в рамках напрямку «Розвиток програми регіонального бюджетного кредитування на реалізацію заходів Обласної програми «Питна вода» у Вінницькій області». 

Термін: до 7 місяців (червень-грудень 2018) 

Місце: м. Київ (40%), Вінницька область (60%) 

Робоче навантаження: 50 робочих днів загалом 

Загальний контекст 

Місія DESPRO полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що, у свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади. 

Проект перебуває у своїй четвертій фазі: 2017-2020 роки, завданнями якої є: 

 • Підвищення спроможності національних стейкхолдерів у регулюванні, керуванні та виконанні реформи децентралізації. 
 • Сприяння отриманню публічних послуг високої якості в громадах, що входять до складу цільових регіонів проекту та знаходяться поза їх межами у децентралізований спосіб та з використанням сталих моделей надання послуг. 

Ключовим партнером DESPRO є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. 

У відповідності до завдань фази Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO шукає кваліфікованого та досвідченого консультанта з фінансово-економічних питань на умовах короткострокового контракту для здійснення консультативної підтримки в рамках напрямку «Розвиток програми регіонального бюджетного кредитування на реалізацію заходів Обласної програми «Питна вода» у Вінницькій області». 

Контекст напрямку

Починаючи з 2016 року, у Вінницькій області бюджетні позички (кредити) на реалізацію на рівні територіальних громад заходів Обласної програми «Питна вода». Генеральним розпорядником коштів є Департамент житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації. Кошти розподіляються на конкурсній основі та надаються через комунальну організацію «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» згідно з: 

 • Порядком відбору проектів, використання бюджетних позичок та Положення про обласну конкурсну комісію, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 01.07.2016 року №494. 
 • Правилами надання КО «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» пільгових довгострокових кредитів позичальникам, затверджених рішенням 31 сесії обласної Ради 5 скликання від 30.06.2010 року №1019 (із змінами і доповненнями). 

Отримувачем позички (кредиту) є юридична особа – комунальне підприємство територіальної громади. 

Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння і співробітництво між DESPRO і Вінницькою ОДА та Вінницькою обласною радою від 15.03.2018, DESPRO надаватиме підтримку на рівні області у вдосконаленні програми бюджетних позичок (кредитів) на реалізацію заходів Обласної програми «Питна вода». 

Обсяг робіт

1. Від Консультанта очікується здійснити огляд базової ситуації щодо реалізації програми кредитування в області. За результатами Консультант має підготувати Аналітичний звіт щодо базової ситуації з відображенням, як мінімум, наступних позицій: 1) нормативно-правове забезпечення; 2) організаційна рамка та структура програми; 3) практика реалізації програми; 4) питання, які потребують вдосконалення. 

2. Очікується, що Консультант підготує Аналітичний огляд сучасних практик використання механізмів бюджетного кредитування в європейських країнах (приклад, як мінімум, трьох країн має бути опрацьованим, при цьому Польща має бути включена обов’язково). 

3. Також, у співпраці з відповідальними структурами на рівні області Консультант підготує План заходів із вдосконалення та розвитку програми кредитування та забезпечить інтеграцію зазначеного Плану у програмні документи місцевих партнерів. 

4. Від Консультанта очікується підготовка та фасилітація семінарів (кількість семінарів – до п’яти, загальна кількість днів – до десяти) із місцевими партнерами з метою опрацювання базової ситуації, розроблення Плану заходів із вдосконалення та розвитку програми кредитування, а також виконання інших завдань. 

5. Крім того, Консультант братиме участь у підготовці тематичного наповнення міжнародного ознайомчого візиту, який організує DESRPO для місцевих партнерів. 

Очікується, не менше 60% часу Консультант проведе з виїздом у Вінницьку область. 

Результати (продукти) роботи:

 • Підготовлений Аналітичний звіт щодо базової ситуації. 
 • Підготовлений Аналітичний огляд сучасних практик використання механізмів бюджетного кредитування в європейських країнах. 
 • План заходів із вдосконалення та розвитку програми кредитування розроблено, узгоджено із місцевими партнерами та інтегровано у програмні документи 
 • Спроможності місцевих партнерів щодо імплементації Плану заходів із вдосконалення та розвитку програми кредитування посилено. 

Координація та контроль: 

Відібраний консультант перед початком роботи отримає відповідні інструкції і послідовно працюватиме в партнерстві з міжнародними та місцевими експертами DESPRO. 

Процес відбору кандидатів: 

DESPRO обиратиме консультант відповідно до наступних критеріїв: 

 • Досвід роботи та знання в фінансово-економічній та правовій сферах, що стосується надання послуг на рівні місцевого самоврядування, регіонального управління, зокрема місцевої та регіональної політики у сфері водопостачання та водовідведення. 
 • Досвід роботи та знання щодо комунального сектору надання послуг на місцевому рівні (комунальні підприємства), зокрема у сфері водопостачання та водовідведення. 
 • Підтверджена обізнаність із сучасними практиками використання фінансово-економічних та правових інструментів розвитку громад в європейських країнах буде перевагою. 
 •  Вільне володіння українською мовою є обов'язковим. 
 •  Наявність статусу фізичної особи-підприємця є обов'язковою.
 •  Розуміння процесів децентралізації є бажаним.
 •  Знання англійської мови на робочому рівні є бажаним. 

 В своїх заявках кандидати повинні чітко визначити та описати, яким чином кандидат пропонує виконати заходи, описані вище, навести конкретні приклади робіт, які демонструють компетентність у відповідній сфері. 

Будь ласка, надсилайте резюме та супровідний лист з коротким описом досвіду роботи, який відповідає вимогам на цю посаду, та пропонованим рівнем оплати (із розрахунку за 1 день, 8 годин) на електронну адресу despro@despro.org.ua, зазначивши в темі листа «Консультант з фінансово-економічних та юридичних питань» до 15 червня 2018 року. 

Тільки обрані кандидати будуть запрошені на співбесіду. Довідки телефоном не надаватимуться.

25.05.2018 - 10:15 | Переглядів: 9017
КОНКУРС! DESPRO шукає консультанта з фінансово-економічних та юридичних питань

Теги:

вакансія DESPRO

Джерело:

DESPRO

Поділитися новиною:

Читайте також:

19 серпня 2022

Підтримка, житло та гуманітарна допомога: як у Вижницькій громаді допомагають внутрішньо переміщеним особам

Підтримка, житло та гуманітарна допомога: як у...

Створена в 2017 році Вижницька міська громада – партнер Програми USAID DOBRE – сьогодні стала надійним тилом для...

19 серпня 2022

Житло для ВПО у громадах: підстави для надання, договори та умови виселення - роз'яснення

Житло для ВПО у громадах: підстави для надання,...

Про житло для ВПО - у новому відео від екcпертів Програми USAID DOBRE: Порядок надання житлових приміщень...

19 серпня 2022

19 серпня 2022

Про додаткові можливості для громад з підтримки бізнесу розповіла представниця Програми USAID

Про додаткові можливості для громад з підтримки...

В Українському кризовому медіа-центрі представники центральних органів влади, міжнародних організацій, регіональної...