Як ефективно переробити сміття та зберегти довкілля – ОТГ Вінниччини вивчають зарубіжний досвід

Минулого тижня за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відбувся міжнародний навчальний візит представників ОТГ з Вінниччини та інших областей України до Австрії. Голови Дашівської, Староприлуцької, Томашпільської та Кунківської ОТГ ознайомились із європейським досвідом переробки твердих побутових відходів, побували на промислових об'єктах та у сільській місцевості, а також відвідали фермерські господарства країни ЄС.

Як повідомив експерт Вінницького ЦРМС з муніципальних послуг Віталій Швець, що супроводжував групу представників ОТГ, побутові відходи – це чисте довкілля та джерело заробітку для громад: від збору та ретельного сортування до утилізації та виготовлення предметів побуту на промисловому виробництві.

«Тиждень  перебування в Австрії для представників ОТГ Вінниччини розпочався з візиту на підприємство EREMA, яке є світовим лідером з виробництва систем для переробки пластику. Один з головних заводів розташований в м.Лінц. Дослідження показують, що споживання пластику щорічно зростає на 5-8%, тому питання вторинної переробки досить актуальне, адже полімер отримують з нафти. Крім того, для великих корпорацій типу Coca-cola, Nestlé, AEG та ін. вигідно використовувати вторинну сировину, адже це зменшує затрати на виробництво та здешевлює вартість продукції», - пояснив Віталій Швець.

Під час поїздки представники громад області відвідали і сільські регіони Австрії, де ознайомились із досвідом роботи фермерських господарств, що крім сільського господарства спеціалізуються і на переробці сміття.

"Завдяки пластику я став багатим», -  говорить місцевий селянин Карл, що має фермерське господарство поблизу м Лінц і вже 20 років збирає відходи виробництва, переробляє до гранул, продає підприємствам – виробникам продукції з пластику та заробляє по 50 євро з тони сировини.

В рамках навчального візиту голови громад ознайомилися з кращими практиками організації роботи з поводження з відходами. Під час відвідин комунального підприємства м. Санкт-Пельтен – столиця Нижньої Австрії – представники ОТГ особисто побачили, як відбувається процес переробки.

«Із 100% усього сміття – 69% сортують жителі громади, а 31% сортується на підприємстві. Частина йде на повторне використання – біологічна переробка, спалювання, захоронення того сміття, яке неможливо використати чи переробити. Громадяни платять 235 євро на рік за вивіз ТПВ, що відбувається двічі на тиждень. Цікаво, що великогабаритне сміття – меблі, техніка, відходи будівництва, деревина – жителі громади вивозять самостійно на встановлені майданчики збору і розкладають по окремих контейнерах», - повідомив Віталій Швець.

«Для таких досягнень, як ми побачили, нам потрібно багато років, але починати варто з себе, у школах та садочках потрібно навчати дітей поводитися зі сміттям. За кордоном стоїть не 1-2 контейнери, а 5-7, вони сортують все – від пляшки з пластику до металу. На переробці стають мільйонерами, держава дає певні преференції і виграють всі – довкілля, бізнес і населення. У своїй громаді я теж планую розпочинати сортування, поставимо контейнери, будемо вчитись поводитись зі сміттям та берегти наколишнє середовище», - зазначив  Віктор Любченко, голова Староприлуцької ОТГ.

«Культура поводження з відходами є питанням загальнонаціональним, і всі зацікавлені сторони співпрацюють як єдине ціле. Тут відсутні такі факти, як несплата громадянами за вивіз відходів та викидання несортованого сміття, що, нажаль, поки існує в Україні. Весь успіх громад Австрії – це успіх безпосередньо жителів цих громад, а вже потім місцевої та національної влади. Крім того, варто відмітити, що переробка сміття – це ніша для бізнесу, яка в Україні поки що не заповнена, і це є непоганою можливістю для підприємницьких ініціатив», - підкреслив Віталій Швець.

Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування висловлює вдячність Південно-Західному Хабу Програми «U-LEAD з Європою» за цікаву і змістовну навчальну поїздку, що була організована для представників громад з областей України.

22.05.2018 - 11:34 | Переглядів: 1420
Як ефективно переробити сміття та зберегти довкілля – ОТГ Вінниччини вивчають зарубіжний досвід

Приєднані зображення:

Теги:

сміття

Область:

Вінницька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:
8f7616c623bf28cb09d5121c8099ae06

21 вересня 2018

АНОНС! 29 вересня. Київ. Круглий стіл:...

Агенція Action Global Communications в рамках проекту «Створення біржі праці ОТГ», який виконується за фінансової...

D13604d7e4b0b0cb8ac80171e09516aa

21 вересня 2018

На Рівненщині до міста обласного значення...

19 вересня  депутати Вараської міської ради проголосували за надання згоди на приєднання села Заболоттівської...

556dcb76451f55dec7829e39bf2205f7

20 вересня 2018

Що необхідно знати про Дунайську...

19 серпня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон про ратифікацію Угоди про фінансування Дунайської...