Громади Чернігівщини зустрічають літо фестивалями
Фестивалі, ярмарки та свята – це завжди чудовий привід запросити гостей та друзів. Яскраві події приваблюють туристів, запам’ятовуються, створюють чудовий настрій та формують позитивний імідж села, селища, містечка або міста. Покровський ярмарок у Ніжині, Свято-Миколаївський – у Коропі, фестиваль «Київська Русь» у Любечі, «Седнівська осінь» – у Седнєві. І це не вичерпний перелік. Щороку з’являються нові події, свіжі та цікаві рішення, організатори додають родзинок і колориту.
Як повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, цього року список літніх фестивалів та ярмарків поповнився молодіжним фестивалем у Сосницькій громаді, історичним фестивалем у Батуринській та мистецьким ярмарком у Менській.
Так, 26 травня Сосницька об’єднана територіальна громада проводить Перший молодіжний фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш», програма якого включає в себе дві частини: перегляд професійних режисерських кінематографічних стрічок та конкурс робіт початківців «КіноКрок». Фестиваль буде проходити просто неба на території садиби Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка.
Традиційний Троїцький ярмарок Менська об’єднана громада вирішила цього року зробити дводенним. І розпочнеться він 26 травня мистецьким ярмарком «Куманець», на який з’їдуться гончарі з усіх куточків України та зарубіжжя. А вже 27 травня відбудеться святкова хода та урочисте відкриття Троїцького ярмарку. На двох сценах свою майстерність продемонструють учасники мистецьких колективів музичної, пісенної і танцювальної народної творчості клубних закладів Менської громади. Старостинські округи презентуватимуть свої садиби та візьмуть участь у конкурсі «Кулінарна лялька-мотанка», працюватиме «Містечко майстрів».
Продовжувачем кращих традицій козацького свята стане триденний фестиваль «Шабля» у Батурині. Він проходитиме з 28 по 30 червня з приводу Дня Конституції України. На теренах унікальних пам'яток історії українського державотворення особливо прозвучить головна ідея фесту «Же през ШАБЛЮ маєм ПРАВО», проголошена гетьманом Іваном Мазепою в Батурині 300 років тому, яка актуальна і сьогодні. «Ми хочемо, щоб цей фестиваль став щорічним, і орієнтуємося в першу чергу на молодь. Буде багато цікавих зустрічей, майстер-класів, несподіванок. У нас будуть круті українські гурти - «КОЗАК-систем», «Тінь Сонця», «Коралі» та багато інших», - зазначають представники Батуринської громади.
Подієвий або фестивальний туризм в останні роки стає все популярнішим серед українських та іноземних туристів. У всьому світі спостерігається тенденція: культурно-пізнавальні та розважальні форми стають основою росту туристичних потоків. Для громад фестивальний туризм може стати інструментом створення іміджу, джерелом доходів населення, а також поштовхом до розвитку сервісного підприємництва. Адже туристам потрібні готелі, заклади харчування, екскурсоводи, сувенірна продукція тощо.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Чернігівська областьДжерело:
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
29 вересня 2023
Експертне обговорення «Як громади можуть...
11 жовтня об 11:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться презентація результатів...
29 вересня 2023
Швейцарсько-український проєкт DECIDE працює над Стратегією відновлення та розвитку Одеської області
Швейцарсько-український проєкт DECIDE працює...
Аналітичну частину Стратегії відновлення та розвитку Одеської області, яку з партнерами розробляє...
28 вересня 2023
Побудова діалогів між громадою та владою: що є...
«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...
28 вересня 2023
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...
До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...