Десятирічна співпраця між DESPRO та Вінницькою областю матиме продовження

15 березня у Вінницькій обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч з нагоди підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою обласною радою.

Підписання цього документу гарантує Вінниччині участь у реалізації IV фази проекту, але справжня історія цієї співпраці розпочалася ще десять років тому, коли у 2007 році Вінницька і Сумська області та Автономна Республіка Крим стали регіонами-партнерами проекту DESPRO у І фазі його реалізації. 

Під час першої фази проекту було реалізовано проект водопостачання у Калинівському районі, проект водовідведення в Іллінецькому районі та проект поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у Тульчинському районі Вінницької області. Подальші фази дозволили розширити масштаби діяльності, відтак, вже наприкінці третьої фази результатом співпраці проекту та області стало відкриття новозбудованого полігону твердих побутових відходів у Тульчині. 

– Вінницька область стала пілотним регіоном, де розпочиналося впровадження проекту DESPRO, саме тому для нашої команди ця територія має особливе значення. Тут ми зростали та розвивалися як проект, напрацьовували ті практики роботи, котрі зараз поширюємо в інших областях. Мені дуже приємно, що зараз, у IV фазі, розпочинається новий етап нашої співпраці, – зазначила керівник проекту DESPRO, Оксана Гарнець

Пригадуючи початок спільної роботи з DESPRO, голова Вінницької облдержадміністрації, Валерій Коровій, зазначив: «Коли все починалося, ніхто не сподівався, що результатом цієї співпраці стане реалізація шістдесяти двох проектів, загальною вартістю 79,1 млн. грн. Але найважливішим є те, що 26,2 млн. грн. від цієї суми становлять внески населення, а це свідчить насамперед про довіру людей до проекту. В українських реаліях непросто створити умови, аби населення повірило в реалізацію проекту і вклало в це кошти, але в нас люди знають, якщо за справу береться проект DESPRO, то заплановані заходи будуть втілені в життя, а співпраця буде результативною». 

Презентуючи напрямки роботи проекту DESPRO на Вінниччині у ІV фазі, керівник проекту Оксана Гарнець сказала, що протягом наступних трьох років проект фокусуватиме свою діяльність на розвитку системи поводження з твердими побутовими відходами.

– Ми плануємо і надалі забезпечувати консультаційну, експертну та тренінгову підтримку у розробці та впровадженні регіональної політики поводження з твердими побутовими відходами. Ми відпрацюємо процедури стратегічного планування поводження з ТПВ на прикладі Тульчинської ОТГ та допомагатимемо у розробці регіонального плану управління відходами. Інноваційним компонентом нашої діяльності стане удосконалення механізму регіонального кредитування для проектів розвитку, на прикладі Вінницької області ми маємо показати весь його потенціал. Звичайно, ми будемо підтримувати проекти, що були реалізовані протягом попередніх фаз та здійснювати їх моніторинг, – сказала Оксана Гарнець

Експерт DESPRO з питань децентралізації та публічних послуг, Вячеслав Сороковський, акцентував увагу присутніх на тому, що наразі роль регіонального рівня в сфері поводження з ТПВ виходить на перший план, адже це передбачає Національна стратегія управління відходами. 

У відповідь на слова представників DESPRO, голова обласної Ради, Анатолій Олійник, зазначив, що поряд з вирішенням інфраструктурних питань та розвитком регіональної політики, проект DESPRO вирішує ще одне важливе питання – пропонує якісно новий підхід до вирішення проблем громади.

 

– Час від часу ми все ще стикаємося з відголосками того, що менталітет людей, котрі проживають на пострадянському просторі побудований на принципах соцкультпобуту, ви ж пропонуєте абсолютно новий підхід, що спирається на необхідність активізації громади. Беззаперечною перевагою такого підходу є те, що він дозволяє змінювати свідомість людей, створює умови для розвитку неформальних лідерів на місцевому рівні, котрі згодом нерідко займають керівні посади в громадах, і це правильно, адже формує в людей відповідальність за територію, де вони проживають, вони починають розуміти, що це не «чиєсь», а «наше» – сказав Анатолій Олійник

Питання формування самостійності та відповідальності на рівні громад порушив і перший заступник очільника ОДА Андрій Гижко: «Ми будемо привчати людей працювати через кредити, через повернення, адже ми розуміємо, що будь-яка міжнародна фінансова допомога рано чи пізно закінчується. Тому ми повинні мати сталі інструменти, які не залежать від того є міжнародний проект чи немає проекту. Відверто скажу, що наш Фонд будівництва та інвестицій готовий до таких проектів і ми вдячні за пропозиції співпраці», – зазначив Андрій Гижко.

Теги:

DESPRO

Область:

Вінницька область

Джерело:

DESPRO

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 вересня 2021

Про цивільний захист у закладах освіти управлінцям розкажуть 28 вересня

Про цивільний захист у закладах освіти...

28 вересня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

26 вересня 2021

Освіта в громадах: година запитань до Сергія Колебошина

Освіта в громадах: година запитань до Сергія...

«Година запитань» – це новий формат спілкування від проєкту DECIDE з управлінцями, головами громад та усіма, кому не...

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...