Можливість створювати об'єднані громади з центром у місті обласного значення прискорить децентралізацію, - директор проекту «ПУЛЬС»
Щоб надати нового прискорення децентралізації, Парламенту необхідно прийняти низку законів, зокрема тих, які дадуть можливість створювати об’єднані територіальні громади довкола міст обласного значення. Про це в інтерв’ю сказав директор проекту «ПУЛЬС» Ігор Парасюк. Він наголосив на необхідності прийняття закону про міські агломерації та закону про добровільне об’єднання територіальних громад сіл та селищ до громад міст обласного значення.
«Для початку саме ці два закони. Тому що тоді ми отримаємо «критичну масу реформи», і тому, що у світі саме міста і приміські території або агломерації створюють основну часту валової доданої вартості, і весь інтелектуальний потенціал, весь інноваційний потенціал знаходиться саме там. А міста можуть гармонійно розвиватись тільки в унісон зі своїми приміськими територіями, бо це єдиний економічний організм. А «внутрішні кордони» в межах цих утворень тільки ускладнюють життя і гальмують економічне зростання.
Також важливо, щоби після прийняття цих двох законів були внесені відповідні зміни і до Земельного кодексу. Територіальні громади повинні мати в своїй юрисдикції землю за межами своїх населених пунктів у «кордонах» своїх ОТГ. І не лише «сільськогосподарську», яку їм «дав» Кабінет Міністрів своїм нещодавно прийнятим розпорядженням. Раніше і цього не було. Уявіть, в громаді з кількох населених пунктів повноваження їхніх рад закінчувались межами цих населених пунктів!
Якщо ми говоримо про міську агломерацію, то маємо усвідомити, що для міст ця категорія земель (землі сільгосппризначення) не є важливою. Для міст важливі землі абсолютно інших категорій: під громадську і житлову забудову, промисловість, транспорт, зв’язок, рекреацію. Тому важливо, що коли буде прийнято закон про об’єднання в єдину громаду міст і прилеглих сільських громад, то «землі між ними» мають бути в юрисдикції цієї нової великої громади. Ці території дозволять розвивати міста і залучати інвестиції, які, як відомо, є ключем до зростання економіки будь-якої країни».
Повний текст інтерв’ю Ігоря Парасюка читайте ТУТ
Раніше експерт Іван Лукеря заявляв, що в Україні вже створено близько 20 міських ОТГ. Вони є прикладами того, як місто ефективно працює з селами, які приєдналися.

Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Поділитися новиною:
28 вересня 2023
Побудова діалогів між громадою та владою: що є...
«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...
28 вересня 2023
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...
До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...
28 вересня 2023
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор
Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...
З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...
28 вересня 2023
«Агенції регіонального розвитку повинні...
Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України,...