За підсумками 2017 року експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки програми U-LEAD та SKL International) провели аналіз і склали оцінку фінансової спроможності 366-ти об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ), які мали прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом у 2017 році.
Яніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні поінформувала, що аналіз проведено:
- у розрізі 4-х груп ОТГ за демографічними ознаками: група 1 – чисельність населення понад 15 тис. осіб; група 2 – чисельність від 10 до 15 тис. осіб; група 3 – чисельність від 5 до 10 тис. осіб; група 4 – чисельність до 5 тис. осіб.
- у розрізі 4-х показників, які найкраще характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад:
Яніна Казюк звернула увагу, що у порівнянні з даними рейтингу 366 ОТГ за 9 місяців 2017 року, у підсумковому рейтингу за рік у першій двадцятці лідерів з’явилися нові громади. Експерт наголосила, що саме від зусиль органів місцевого самоврядування та прийняття якісних управлінських рішень залежить успішний розвиток громади, ефективна мобілізації власних ресурсів, використання резервів та залучення додаткових ресурсів, раціональне і ефективне використання бюджетних коштів.
За словами координатора з фінансової децентралізації, громади з більшою кількістю жителів мають більший фінансовий потенціал, ніж ті, у яких чисельність є менше 5-ти або 10-ти тисяч осіб (за винятком окремих невеликих громад, на територіях яких функціонують суб’єкти підприємництва зі значною фіскальною спроможністю). Такі громади мають значно більший потенціал для сталого розвитку.
Ознайомитися з результатами оцінювання фінансової спроможності 366-ти об’єднаних територіальних громад за 2017 рік можна ТУТ.
Матеріали розроблено та підготовлено на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, обласних державних адміністрацій, експертами Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International):
Поділитися новиною:
20 січня 2021
29 січня - консультативний діалог «Командна...
Консультативний діалог «Командна взаємодія: трансформація та розвиток регіональних мереж ЗОЗ» відбудеться 29 січня у...
20 січня 2021
25 січня - вебінар про зміни до формули...
25 січня року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» проведе...
20 січня 2021
Коломия: перше в місті соціальне підприємство, де працюють люди з інвалідністю
Коломия: перше в місті соціальне підприємство,...
У березні 2017 року в Коломиї три жінки — мами дітей з інвалідністю — створили громадську організацію «Саме час»....
19 січня 2021
21 січня - презентація результатів програми CANactions School SPACES
21 січня - презентація результатів програми...
21 січня 2020 року о 19:00 відбудеться онлайн-презентація результатів освітньої програми CANactions School...
18 січня 2021
Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну
Затверджено 96% місцевих бюджетів - дані Мінфіну
Станом на 18 січня 2021 року в Мінфіні наявна інформація щодо затвердження 1537 бюджетів, що становить 96% від їх...