29 вересня 2023
Logo slogan

У Тарутинському районі обговорюють створення Серпневської ОТГ

Питання створення спроможної об’єднаної громади з центром у селищі Серпневому обговорили 21 лютого під час робочої поїздки Юлії Молодожен, директора Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, та радника з питань децентралізації  Оксани Гуненкової.

Фахівці ЦРМС зустрілися з представниками Серпневської і Березинської селищних рад, а також Тарутинської районної ради і обговорили процес об’єднання громад. Учасників зустрічі хвилювали особливості наповнення бюджетів ОТГ, розподілу коштів між усіма учасниками об’єднання та врахування інтересів кожної громади в подальшому спільному функціонуванні, а також – можливі варіанти об’єднання в Тарутинському районі.

«Розглядаючи перспективи об’єднання, всі учасники цього процесу повинні усвідомлювати, що створені громади мають бути спроможними, щоб взяти на себе більшість повноважень, що на сьогоднішній день виконуються райдержадміністраціями та районними радами, та забезпечити належний рівень надання публічних послуг населенню», - зауважила Юлія Молодожен.

За словами експертів Одеського ЦРМС, однією з таких громад може стати Серпневська селищна ОТГ. Таку ж позицію підтвердили Мінрегіон спільно з обласною державною адміністрацією, включивши селище до Переліку рекомендаційних перспективних адміністративних центрів спроможних територіальних громад на основі соціально-економічних показників, географічних, культурних та інших особливостей розвитку.

«Враховуючи особливості процедур створення ОТГ та виборчого процесу, громадам, які зацікавлені в об’єднанні, варто активізуватись, щоб встигнути підготувати необхідні документи, обговорити їх з громадськістю, прийняти відповідні рішення та вийти на вибори восени цього року», - нагадала Оксана Гуненкова.

Поки що на території Тарутинського району немає об’єднаних громад. Всього ж в Одеській області створено 28 ОТГ, у трьох з яких перші вибори відбудуться 29 квітня цього року.

Область:

Одеська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 вересня 2023

Побудова діалогів між громадою та владою: що є важливим для українських громад у воєнний та повоєнний час (+посібник)

Побудова діалогів між громадою та владою: що є...

«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...

28 вересня 2023

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...

  До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...

28 вересня 2023

Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор

Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...

З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...

28 вересня 2023

«Агенції регіонального розвитку повинні отримати більше фінансової та політичної незалежності», - Віталій Безгін

«Агенції регіонального розвитку повинні...

  Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України,...