Майно та кадри в ОТГ вирішують все
«Кадри вирішують все» - цей вислів у сучасних українських реаліях децентралізації трансформувався. Відтепер головними на старті роботи кожної новоствореної об’єднаної територіальної громади стають кадри та майно.
«Об’єднання – це чи не найлегший крок. Набагато важчою та важливішою для кожної ОТГ є правильна організація роботи та перші рішення після виборів. Ці перші кроки стосуються майна громади та людей, які працюватимуть в апараті ОТГ. Адже майно не з’являється саме по собі, його передачу потрібно правильно оформити. Те саме стосується і працівників, яких необхідно прийняти на роботу з дотриманням законодавства», - наголосив директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.
Читати також:
Особливості передачі районних навчальних закладів у власність об'єднаних громад - роз'яснює голова Держпраці
Проблемні питання у роботі з кадрами та управлінням майном обговорювали з головами новостворених ОТГ експерти Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, в рамках семінару на тему «Основні питання становлення новоутворених ОТГ та налагодження комунікації». Найбільше питань виникає з працівниками установ, які переходять у підпорядкування об’єднаної громади. Для цієї категорії вносяться записи про зміну назви юридичної особи у трудові книжки, при цьому людей не потрібно звільняти чи переводити, наголошують фахівці.
«Поряд з фінансами та майном новоствореним ОТГ передаються і великі повноваження та відповідальність. Цей процес не завжди проходить безболісно у районах області. До управління громадами приходять нові люди. Досвід вже працюючих ОТГ, який збирають та узагальнюють в ОДА та експертному середовищі, покликаний запобігти порушенням та допомогти молодим керівникам», - зазначив заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Богдан Кобилянський.
Також в рамках семінару йшлося про функціонування установ системи освіти, культури та закладів первинної медико-санітарної допомоги в ОТГ. Адже школи, дитсадки, народні доми чи сільські клуби, амбулаторії та ФАПи з утворенням ОТГ працюють і надалі та мають надавати послуги кращої якості.

Приєднані зображення:
Область:
Івано-Франківська областьДжерело:
Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
22 вересня 2023
Відбудують краще, ніж було: як відновлюється Баштанська громада за підтримки Програми USAID DOBRE
Відбудують краще, ніж було: як відновлюється...
Програма USAID DOBRE нещодавно підписала меморандум про співпрацю з Миколаївською обласною військової адміністрацією....
22 вересня 2023
У Львові завершився другий етап Майстерні LED BOOST
У Львові завершився другий етап Майстерні LED...
vs;Цього разу в ньому взяли участь представники 20 громад-партнерок Програми USAID DOBRE із Миколаївської,...
22 вересня 2023
Вакансія! Керівник/керівниця проєкту
Вакансія! Керівник/керівниця проєкту
Together with Avfall Sverige, SALAR International is implementing a program design-phase in Support to reforms for...
22 вересня 2023
МОН у партнерстві з Проєктом DECIDE розпочало обговорення стратегії реформи старшої профільної школи
МОН у партнерстві з Проєктом DECIDE розпочало...
19 вересня відбулася перша стратегічна сесія «Реформа старшої профільної школи», якою Міністерство освіти і науки...