Як українці долучаються до реалізації медичної реформи: підсумки Всеукраїнського туру “ЗміниТИ”

Медичну реформу, схвалену парламентом цієї осені, в регіонах України підтримують. Лікарі, представники місцевої влади – в тому числі ОТГ, – громадські активісти та експерти долучилися до розробки майбутніх змін, висловивши ряд вимог та пропозицій до реалізації реформи.

21 грудня в Українському кризовому медіа-центрі громадська організація “Центр UA” представила результати публічних консультацій в рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ” з найактивнішими спільнотами 23 областей країни щодо впровадження змін в системі охорони здоров’я. Тур “ЗміниТИ” було проведено за фінансової підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, а також за підтримки Уряду Швеції.

Публічні консультації проводилися спільно з представниками Міністерства охорони здоров’я України та експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ. Обговорення медичної реформи відбувалось упродовж 4 місяців із представниками органів місцевого самоврядування, управлінцями, медичними спільнотами, громадськими активістами та експертами. Більше 2 тисяч українців взяли участь у 23 публічних консультаціях, долучившись до формування нової державної політики.

Ключовими проблемами імплементації медреформи лікарі назвали необхідність повторно отримувати ліцензію та акредитацію при реорганізації в некомерційні комунальні підприємства, застарілу матеріально-технічну базу, а також відсутність розуміння, за якими принципами обраховуватиметься вартість послуг спеціалізованої і високоспеціалізованої медичної допомоги. Медики очікують від МОЗу пропозицій щодо вирішення цих проблем, а також чітких роз’яснень щодо взаємодії ланок медичної допомоги у перехідний період, якнайшвидшого визначення вимог до послуг від Національної служби здоров’я та розширення Національного переліку основних лікарських засобів.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що міністерство врахує результати публічних консультацій при підготовці підзаконних актів та прокомунікує відповіді на найбільш важливі питання, які ставили представники медичної спільноти та місцевого самоврядування:

“Представники Міністерства охорони здоров’я другий раз за рік проїхали з туром всю країну. Нашою метою була не одностороння комунікація, а діалог, якого в Україні так бракує між державою і громадянами. У Києві можна придумати якусь концепцію на папері, але щоб вона спрацювала, треба враховувати зворотний зв’язок практиків, людей у регіонах. Як і після першого туру “ЗміниТИ”, ми обов’язково врахуємо зібрані пропозиції та думки в підготовці підзаконних актів та подальшій роботі міністерства”.

Збір та врахування позицій виконавців реформ та тих, на кого ці реформи вплинуть, перед прийняттям рішення має стати стандартом роботи виконавчої влади для успішної розробки та впровадження якісних змін.

“Ми пересвідчились, що українці готові підтримувати проговорені та спільно розроблені зміни. Для реалізації ефективних реформ важливо збирати позиції, критику та побажання щодо змін від спільнот, на які впливають ці державні рішення. І обов’язково треба працювати з озвученими ризиками та враховувати доцільні пропозиції при розробці нової державної політики”, – резюмувала виконавча директорка ГО “Центр UA” Інна Борзило.

Результати публічних консультацій з питань реформи освіти, що також проводились в рамках туру “ЗміниТИ”, будуть презентовані окремо в січні 2018 року за участі представників Міністерства освіти та науки спільно з аналітичним центром CEDOS.

Керівниця Групи комунікації, діалогу та налагодження зв’язків Програми «U-LEAD з Європою» Астрід Коль під час прес-конференції наголосила:

«U-LEAD надає підтримку уряду України стосовно реформи децентралізації, а також галузевої децентралізації, зокрема реформи охорони здоров'я та освіти. Наша мета – сприяти створенню багаторівневої системи управління, яка є  прозорою, підзвітною та відповідає потребам громадян. І тоді йдеться про аспекти комунікації та діалогу – не лише про надання інформації, але й про залучення всіх зацікавлених сторін, врахування їхніх голосів та поглядів у процесі розробки політики. І тому я вважаю це найбільш успішним зворотнім зв'язком – що результати консультацій, які «Центр UА» провів за підтримки U-LEAD, фактично інтегровані в процес розробки політики галузевих міністерств».

Теги:

медицина

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 березня 2024

Внутрішня комунікація в громаді під час війни: важливе своєчасне інформування

Внутрішня комунікація в громаді під час війни:...

Комунікація під час війни — це про безпеку та надання населенню своєчасної інформації. В наш час комунікація є не...

29 березня 2024

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у сфері національної інфраструктури геопросторових даних

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у...

Розвиток національної інфраструктури геопросторових даних - важлива складова процесу відновлення громад та...

29 березня 2024

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні автобуси

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні...

Повномасштабна війна завдала великої шкоди нашим школам та освітній логістиці. Щоб закрити цю потребу, на кошти...

29 березня 2024

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Що таке проєктний офіс і навіщо його створювати громаді? Яким він має бути і які функції на нього можна покласти?...