Молодим – дорога!, - експерт про роль молодіжних організацій у розвитку громад

Аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова окреслила основні напрями підтримки молодіжної політики органами місцевого самоврядування та розповіла про те, як АМУ сприяє розвитку молодіжного руху.

Провідну роль у здійсненні врядування на місцях виконують молодіжні організації, що мають не тільки дорадчий голос у міських, сільських та селищних радах, а й забезпечують розвиток громад. У цьому переконана аналітик Асоціації міст України, кандидат педагогічних наук Людмила Мозгова. Про роль молодіжних організацій у розвитку громад вона розповіла на Всеукраїнській конференції на тему: Молодіжна політика в умовах децентралізації».

Експерт зазначила, що для створення та ефективної роботи молодіжних організацій насамперед потрібна нормативно-правова база, що визначає напрями їхньої діяльності та місце у системі громадських організацій.

- Закон України «Про молодіжні та громадські організації» дає не тільки визначення поняття молодіжної організації, а й обумовлює можливість її створення, – сказала Людмила Мозгова. – До таких організацій можуть входити громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, віком від 14 до 35 років. По суті, на рівні законодавства України визначено важливу роль таких організацій, що, на нашу думку, повинно бути враховано місцевими органами влади.

На думку пані Мозгової, держава вже зараз створює умови для організації обʼєднань молоді. Так, молодіжні організації користуються правами, визначеними Законом України «Про громадські обʼєднання». Виходячи з цього, Людмила Мозгова окреслила основні напрями підтримки молодіжної політики органами місцевого самоврядування. На її переконання, місцева влада:

- надає фінансову підтримку діяльності у межах повноважень, визначених законом (видатки надходять із місцевого бюджету на реалізацію молодіжних програм);

- залучає молодь до виконання замовлень для державних та місцевих потреб;

- делегує повноваження у межах діяльності молодіжних організацій, фінансує їх та контролює цільове використання коштів;

- бере участь у реалізації молодіжних проектів;

- стимулює молодь до активної діяльності, залучає її до розробки місцевих програм розвитку міст/селищ/сіл, запроваджує місцеві премії чи відзнаки для молодих активістів;

- створює умови для введення представника молодіжної організації до складу виконавчого комітету, виносить питання, які турбують молодь, на розгляд ради, надає можливість поширювати інформацію про діяльність громадської молодіжної організації у місцевих ЗМІ тощо.

За словами Людмили Мозгової, молодіжні організації за підтримки органів місцевого самоврядування вже зараз реалізують чимало цікавих проектів. Насамперед це акції, що згуртовують громаду, та сприяють патріотичному вихованню молоді: «Запали свічку миру», «Біль Чорнобиля у моєму серці», «Перша хвилина миру», «Для тебе, кохана» (до свята весни), «Чарівна краса вишиванки» тощо. Також реалізується чимало екологічних заходів, спрямованих на догляд за станом навколишнього середовища та на просвіту громади. Йдеться про прибирання територій озера, парку, висадку дерев, кущів, інформаційно-роз’яснювальну роботу тощо.

Окремим блоком йдуть національно-патріотичні та військово-патріотичні заходи, спрямовані на формування свідомості та світогляду громади. Це показові виступи на фестивалі «Козацька варта», військово-патріотична гра «Сокіл (Джура)», зустрічі з воїнами АТО, фестиваль військово-патріотичної пісні тощо. Наступний блок – спортивно-масові заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя. Це пробіг миру, велопробіги, різноманітні дитячі спортивні змагання. Не менш цікавим для молоді є проведення майстер-класів, що сприяють вихованню культури відпочинку: з бальних та народних танців, з плетіння гачком, з бісероплетіння, зі створення гончарних виробів тощо.

Людмила Мозгова також виділила проведення благодійних заходів, спрямованих на збір коштів для тих, хто потребує матеріальної підтримки: «Світ для тебе», «Благодійний велопробіг», донорські акції. Молодь зазвичай не залишається осторонь і в організації різноманітних свят громади: Дня молоді, Дня громади тощо. Молоді люди також часто самі ініціюють проведення свят, присвячених сімейним цінностям: парад наречених на День міста/селища/села, День закоханих та інші.

- Асоціація міст України робить значний внесок у розвиток молодіжної політики в Україні, зокрема у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України та з іншими міністерствами сприяє розвитку молодіжного руху, – сказала Людмила Мозгова. – Так, АМУ ініціювала підвищення заробітної плати тренерам ДЮСШ, розробила Приблизне положення про відділ освіти, молоді та спорту (опубліковано у Практичному посібнику з питань організації роботи ОМС ОТГ (модуль 3, видання друге); долучилася до підготовки документації з питань регіонального замовлення на підготовку робітників у ПТНЗ. Також Асоціація постійно поширює кращий досвід роботи молоді через власну Інтернет-платформу, видання АМУ тощо.

08.09.2017 - 18:34 | Переглядів: 15378
Молодим – дорога!, - експерт про роль молодіжних організацій у розвитку громад

Теги:

молодь АМУ

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

30 липня 2021

Позбутися сміття, збудувавши сміттєпереробний завод, вирішила Мішково-Погорілівська громада

Позбутися сміття, збудувавши сміттєпереробний...

Мішково-Погорілівська громада не перший рік бореться з несанкціонованим сміттєзвалищем. Жителям громади це набридло і...

30 липня 2021

26-28 серпня - тренінг «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити нові знання в школі» (відкрита реєстрація)

26-28 серпня - тренінг «Децентралізація....

Інститут громадянського суспільства запрошує заклади загальної середньої освіти та їх ініціативних вчителів з...

30 липня 2021

Очистити воду для громади - реально: проект Пологівської громади

Очистити воду для громади - реально: проект...

У Пологівській громаді, що на Запоріжжі, задоволені результатами децентралізації. Бюджет громади значно збільшився...

30 липня 2021

Сильні громади є важливою складовою зміцнення демократії в Україні, - професор Мільбрадт

Сильні громади є важливою складовою зміцнення...

Залучення громадян до участі в обговоренні актуальних проблем місцевих громад і вироблення важливих рішень сприятиме...

30 липня 2021

Як навчити людей розвивати свою громаду: досвід Харкова

Як навчити людей розвивати свою громаду: досвід...

Другий випуск Open Grants School. 2018 рiк   Практика «Сприяння розвитку громадських ініціатив на базі...