На Дніпропетровщині пройде цикл семінарів-тренінгів, спрямованих на реалізацію Стратегії децентралізації регіону

Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування розпочав проведення циклу семінарів-тренінгів, спрямованих на реалізацію Стратегії децентралізації Дніпропетровщини, одним з пріоритетних напрямів якої є регіональна стратегія цивільного захисту населення та безпеки життя в громадах.

12 липня 2017 року в Дніпропетровському ЦРМС відбувся семінар на тему “Організація цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах, як один із шляхів реалізації секторального напряму реформи”, організований Центром спільно з управлінням цивільного захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації.

Відкриваючи семінар, директор Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна наголосила, що відповідно схваленого Перспективного плану формування спроможних територій громад Дніпропетровської області у 2015-2016 роках на Дніпропетровщині створені 34 громади. Рішення щодо призначення перших виборів від ЦВК чекають ще 16 новоутворених громад. Враховуючи результати їх роботи та принципову позицію обласної державної адміністрації щодо підтримки з обласного бюджету проектів соціально-економічного розвитку громад, у 2017 році у процес формування громад включені усі 22 райони області. Це дає можливість завершення впровадження Перспективного плану уже найближчим часом, бо фактично в кожному районі є приклад позитивних результатів децентралізації. Найкращим аргументом для тих, хто планує створити громади, є відремонтовані дороги, відкриті ЦНАПи, побудовані дитячі садочки та багато інших проектів, адреси кращих практик яких відображені у цьому виданні. Перевиконання бюджетів громад Дніпропетровщини – це також стабільна тенденція їх розвитку, що теж є беззаперечним прикладом переваг децентралізації. У результаті утворення об’єднаних громад обсяг власних доходів місцевих бюджетів в області зріс більше ніж у 4 рази (на 502 млн грн) порівняно з 2015 роком (з 156 млн грн до 658 млн грн).. Всі місцеві бюджети ОТГ області за 2016 рік перевиконали планові показники доходів загального фонду. 

Громади Дніпропетровщини перші в Україні відкрили власні муніципальні об’єкти, побудовані з нуля. Наприклад, Слобожанська громада з нуля збудувала сучасний дитячий садочок на 220 місць вартістю більше 50 млн.грн; Апостолівська, Ляшківська, Вербківська, Богданівська, Грушівська, Сурсько-Литовська громади відкрили інтегровані ЦНАПи, і тепер громадяни на місці отримують усі довідки, які раніше брали в районі; Вакулівська та Солонянська громади провели воду в села, де її не було понад 100 років, Зеленодольска громада, реагуючи на запит жителів збудувала перший в області скейт-парк, Святовасилівська громада будує Центр безпеки громадян. І можна перераховувати безліч прикладів нових справ громад, які вдалося реалізувати завдяки новим можливостям громад. Також громади отримали функції будівельної інспекції, створили опорні школи, побудували нові водоводи, дороги. Це все раніше було неможливим через брак коштів, а сьогодні стало обов’язковим, враховуючи нові повноваження громад. Пріоритетними для громад є також питання розвитку соціальної сфери і, звичайно, – створення нових робочих місць як на селі, так і в місті. Громади вперше в історії місцевого самоврядування створили повноцінні виконавчі комітети, які, як юридичні особи публічного права, здійснюють ефективне управління територією громади.

Регіональне впровадження політики децентралізації стає дієвим фактором стабілізації соціально-економічної ситуації, подолання суперечностей між різними рівнями влади, організації ефективних відносин між центром, регіонами та територіальними громадами на принципах розподілу сфер відповідальності й компетенції, а також партнерства у сфері забезпечення громадян України якісними послугами, сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів на всіх рівнях управління. 

Разом з тим, щоб утримати успіх децентралізації, необхідно поглиблювати впровадження в громадах секторальних реформ. На сьогодні найголовнішим питанням є забезпечення спроможності громад концентрувати фінанси і спрямовувати їх на проекти регіонального розвитку. Децентралізація має стати каталізатором здійснення освітньої та медичної реформи, житлово-комунальної, підвищення енергоефективності тощо.

Головні завдання регіону у сфері децентралізації на 2017 рік полягають у розбудові інфраструктури громад, запровадженні стратегічного планування розвитку ОТГ, підвищенні якості надання послуг, а також реформуванні сектору ЖКГ. 

Саме тому, Центр розвитку місцевого самоврядування за сприяння програми «U-LEAD разом з Європою» планує проведення 12 цільових семінарів тренінгів щодо впровадження громадами Стратегії децентралізації Дніпропетровщини, що включає в себе 12 секторальних стратегій. Спроможна громада – сильна держава!

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 червня 2021

Зміни до формули розподілу освітньої субвенції - тема вебінару 17 червня

Зміни до формули розподілу освітньої субвенції...

17 червня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

14 червня 2021

Онлайн-трансляція круглого столу "Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: проблеми та перспективи" 

Онлайн-трансляція круглого столу "Правовий...

Парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

14 червня 2021

У Іллінецькій громаді розповіли, як стимулюють роботу лікарів

У Іллінецькій громаді розповіли, як стимулюють...

Заробітна плата сімейного лікаря в Іллінецькій громаді на Вінниччині становить до 18 тисяч гривень. Також медики...

14 червня 2021

Договір про закупівлі харчування для закладів освіти: як забезпечити виконання та здійснювати контроль - запис вебінару

Договір про закупівлі харчування для закладів...

Договір про закупівлі харчування для закладів освіти: що важливо знати? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня ДП...

14 червня 2021

ЕнергоШкола депутата й управлінця 2.0 - заявки прийматимуть до 22 червня

ЕнергоШкола депутата й управлінця 2.0 - заявки...

Уже наприкінці червня - початку липня відбудеться "ЕнергоШкола депутата й управлінця 2.0".  Серія безкоштовних...