Інтереси громади – перед усім
Саме таку позицію висловив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час наради щодо питань соціально-економічного розвитку області.
Зокрема, за словами начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Лілії Павлової, з Державного фонду регіонального розвитку для Волинської області передбачено майже 150 млн грн, частка співфінансування з місцевих бюджетів становить більше 35 млн грн. За ці кошти планують реалізувати 22 проекти. На даний час усі відповідні документи перебувають на підписі у Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
– Залишилось провести тендери по 4 об’єктах: капітальний ремонт Іваничівської районної лікарні, реконструкція школи в смт. Голоби, будівництво шкільних майданчиків на території Рожищенської ДЮСШ, капітальний ремонт загальноосвітньої школи в мсті Горохів. В той же час 26 червня оголосили тендер по Седлищах, а 23 червня – щодо капітального ремонту загальноосвітньої школи в селі Заброди. Серпень місяць – останній термін проведення усіх тендерних процедур, – повідомила Лілія Романівна.
Багато питань виникає у керівника найвищої виконавчої гілки влади в області щодо будівництва школи в селі Осівці Камінь-Каширського району, тому домовилися в найближчий час провести нараду з даного питання за участі представників місцевої влади.
Своєю чергою начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак зазначив, що за рахунок субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій у 2017 році для області виділено більше 25 млн грн, які спрямують на реалізацію 74 об’єктів. Частина коштів уже надійшла в райони, а це 8,6 млн грн, з яких близько 2 млн грн – на завершення будівництва 27 школи у місті Луцьку. Однак наразі триває уточнення переліку об’єктів. Зокрема, проблеми виникли у Володимир-Волинському, Ківерцівському, Любешівському, Маневицькому та Любомильському районах, а також у місті Нововолинськ. Представники місцевих органів влади висловили думку не розпорошувати кошти на декілька об’єктів, а спрямувати їх на один-два, але серйозних.
– Ми з Вами повинні в першу чергу врахувати інтереси громад. Не депутатів, а місцевих громад. Якщо сьогодні сільський голова наполягає, аби кошти направили саме на той проект, вважаю, що ми повинні його підтримати. Але розпорядником коштів буде саме сільська рада, яка й забезпечуватиме освоєння коштів і виконання робіт. Однак Кабінет Міністрів України поклав контроль за цим процесом на обласні та районні державні адміністрації, – зауважив Володимир Петрович (…) Повну версію читати ТУТ
Поділитися новиною:
04 грудня 2023
Швейцарія передала сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів на Херсонщині
Швейцарія передала сім автомобілів для роботи...
Швейцарія передала Україні сім автомобілів для роботи мобільних ЦНАПів у семи громадах Херсонщини. Завдяки цьому...
04 грудня 2023
35 громад з 6 областей отримали техніку для відновлення надання послуг
35 громад з 6 областей отримали техніку для...
35 деокупованих і постраждалих громад з Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської,...
04 грудня 2023
«Питання не фінансів і політики, а взаємин»: Ян...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Розмову з Яном Герчинським, експертом шведсько-українського проєкту...
04 грудня 2023
Інформаційно-аналітичний дашборд «Бюджети територіальних громад України» оновлено
Інформаційно-аналітичний дашборд «Бюджети...
Програма "U-LEAD з Європою" оновила інформаційно-аналітичний дашборд «Бюджети територіальних громад України». З...