У Полтаві ділилися кращими практиками співробітництва громад

2 червня 2017 року в Полтаві відбувся регіональний форум співробітництва громад.

У форумі взяли участь голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, голова обласної ради Олександр Біленький, голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Верховної Ради України Андрій Река, народний депутат Верховної Ради України Юрій Бублик, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лілія Попова, керівник проекту «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель, голови районних рад, міст, сіл та об'єднаних громад Полтавської області, науковці, експерти, журналісти та представники громадських організацій.

Основною метою форуму є поширення існуючих передових практик співробітництва громад та сприяння подальшому розвитку міжмуніципального співробітництва (ММС) як важливої складової частини реформи місцевого самоврядування та децентралізації в Україні.

«Нам є про що говорити в цьому напрямку, адже з 83 проектів міжмуніципального співробітництва 35 проектів реалізується на Полтавщині. Приємно те, що Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування вже третій рік поспіль обирає Полтавщину для проведення цього заходу. Дякую партнерам – представникам проектів міжнародної технічної допомоги, а саме проекту «Реформа управління на сході України», що впроваджується GIZ, та швейцарсько-українському проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Ваша підтримка була однією з тих важливих цеглинок, що вивели Полтавщину на лідируючі позиції в Україні з реалізації угод про співробітництво територіальних громад», – зазначив Валерій Головко.

«Мені дуже приємно, що Полтавська область є локомотивом всіх рухів, всіх процесів, в тому числі з муніципального співробітництва. Обласна рада не стоїть осторонь і ми показуємо позитивну динаміку щодо допомоги місцевим громадам, реалізації тих чи інших проектів», - сказав Олександр Біленький.

Керівник проекту «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель зазначив, що з ухвалення у червні 2014 року Закону України «Про співробітництво територіальних громад» проект надає всебічну підтримку його впровадженню на центральному та регіональному рівнях, а також щодо реалізації конкретних проектів ММС на місцевому рівні. На Полтавщині проект підтримав впровадження восьми проектів, у тому числі інноваційний проект із забезпечення швидкісним інтернетом сільських громад Решетилівського району. Розпочато роботу з реорганізації системи місцевої пожежної охорони в двох об’єднаних громадах Полтавської області (…)  Повну версію читати ТУТ

Область:

Полтавська область

Джерело:

Сайт Полтавської ОДА

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 березня 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...

28 березня 2024

Вишнівецька громада отримала сучасний ренгентографічний комплекс від Програми USAID DOBRE

Вишнівецька громада отримала сучасний...

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий ренгентографічний комплекс – таку допомогу їй надала Програма...

28 березня 2024

Результати 5-го щорічного моніторингу 25 ЦНАП: інституційна динаміка та виклики сталого розвитку

Результати 5-го щорічного моніторингу 25 ЦНАП:...

Під час конференції шведсько-українського проєкту PROSTO “Підтримка доступності послуг в Україні” були представлені...

27 березня 2024

Як українським громадам взяти участь в програмі Interreg Europe: процедури та дедлайни

Як українським громадам взяти участь в програмі...

20-21 березня 2024 року відбулася конференція, організована Interreg Europe, під назвою “Europe, Let`s cooperate!”....