Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр Сітак та координатори офісу реформ у Сумському регіональному відділенні АМУ здійснили поїздку до Роменського району
Під час наради з громадами сіл Рогинці, Ріпки та Галка керівництво області та координатори реформ окреслили переваги створення ОТГ в районі.
За словами Олександра Марченка, Роменський район чи не єдиний в області, де впровадження децентралізаційної реформи чомусь і досі не зрушило з місця.
«На Сумщині вже повноцінно функціонують 18 об’єднаних територіальних громад, у яких уже пройшли вибори голів та депутатів. Крім того, в районах активно проходять процеси щодо створення нових ОТГ. Натомість у Роменському немає жодної об’єднаної територіальної громади. Більше того, керівництво райдержадміністрації, яке має реалізовувати державну політику на місці, зокрема, роз'яснюючи людям їх права і можливості відповідно до законодавства, на жаль, цього не робить. Тож жителі району майже нічого і не знають про зміст реформи», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації.
Необізнаність людей породжує неправдиві чутки та міфи, тож стурбовані цим мешканці сіл Рогинці, Ріпки та Галка і озвучили їх керівництву області. Зокрема, говорили про те, що побоюються закриття шкіл та дитсадочків, як добиратимуться за довідками у центр громади і навіть висунули пропозицію – створити Посульську ОТГ навколо села Бобрик, але з адміністративним центром у місті Ромни.
«Сьогодні у Роменському районі йде затягування процесів децентралізації. І мені дивно, що сільські голови, які власне повинні представляти інтереси своїх жителів цього не розуміють, – підкреслив Олександр Сітак. – Щодо створення Посульської громади з центром у селі Бобрик, то вона не значиться у державних реєстрах, тому Центральна виборча комісія не зможе оголосити у ній вибори. На сьогодні у вас є вибір – об’єднатися у Великобубнівську ОТГ або домовлятися з Ромнами щодо створення Роменської міської ОТГ. Ви також можете запропонувати інший варіант, але у рамках діючого законодавства».
Як повідомив Олександр Марченко, Роменщині сьогодні необхідно буде визначитися із конфігурацією об’єднання в районі. Адже найближчим часом будуть внесені остаточні зміни до Перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад Сумської області і громади змушені будуть формуватися тільки у рамках цього плану.
«Сьогодні ви маєте шанс – самим вирішити формат об’єднання, створити на своїй території ОТГ, забрати повноваження і ресурси у держави і своїми вже силами господарювати на цій території. Але з незрозумілих причин ви нехтуєте наданими державою колосальними можливостями. А від цього ж залежить майбутнє ваше та ваших дітей», – зазначила координатор Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні АМУ Ніна Мельник.
Поділитися новиною:
21 січня 2021
Затягувати процес передачі майна не вигідно ні...
Затягувати процес передачі об’єктів спільної власності громад району у комунальну власність громад не вигідно ні...
21 січня 2021
Окремі питання управління комерційними...
Цього разу у циклі відеоуроків з інструментів управління активами громади, створеному за підтримки Програми...
21 січня 2021
У зв’язку з реорганізацією, голови РДА...
Повідомити про наступне звільнення з посад голів районних державних адміністрацій, повноваження яких припиняються у...
21 січня 2021
Інтеграція податкових послуг у ЦНАП - аналітична записка
Інтеграція податкових послуг у ЦНАП -...
Експерти напрямку з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми "U-LEAD з Європою" розробили...
20 січня 2021
Ще раз про передачу майна та майнових прав зі спільної власності територіальних громад
Ще раз про передачу майна та майнових прав зі...
Авторка: Віра Козіна, експертка Офісу підтримки реформи з децентралізації Мінрегіону Процес передачі об’єктів...