Мінрегіон активізує роз’яснювальну роботу щодо реформи місцевого самоврядування та децентралізації
Попередні результати проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади позитивні. Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.
За його словами, об’єднання всього за 4 місяці на добровільній основі тієї кількості територіальних громад, які вже 25 жовтня обиратимуть місцевих депутатів та голів рад, перевершило очікування.
«800 територіальних громад об’єдналися у 159 – це говорить про те, що рухаємося у правильному напрямку», - сказав В’ячеслав Негода.
Однак, він наголосив, що в процесі проведення децентралізації владних повноважень - передачі повноважень на рівень громад, важливим етапом є внесення змін до Конституції України, без яких реформа буде неповноцінною. І в цьому контексті важливе місце має посісти саме інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, народних депутатів, місцевих адміністрацій, органів місцевого самоврядування.
«Спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування і за підтримки зарубіжних проектів з підтримки децентралізації в Україні протягом минулого року, і цьогоріч ми проводили чимало інформаційних заходів в регіонах і Києві – експертних зустрічей, круглих столів, конференцій, семінарів, проведено сотні інтерв’ю… Але, з огляду на поширення немалої кількості неправдивої інформації щодо конституційних змін в частині децентралізації, мусимо інтенсифікувати роз’яснювальну роботу», - сказав Перший заступник Міністра.
За його словами, наприкінці вересня Мінрегіон у співпраці з європейськими партнерами організував поїздку групи народних депутатів України до Франції, де вони зможуть вивчити досвід роботи префектів. За підтримки зарубіжних проектів з підтримки децентралізації в Україні, найближчим часом кілька груп українських журналістів та представників прес-служб матимуть змогу побувати в навчальних турах з питань реформи у Польщі. Очікується також продовження комунікаційної роботи збоку експертного середовища, в тому числі і зарубіжного, адже експерти можуть неупереджено оцінювати роботу, що ведеться в країні в напрямку децентралізації.
«Ми не боїмося критики. Навпаки, конструктивна критика допомагає нам удосконалювати роботу в цьому напрямку. Але критика і відвертий обман, який часто поширюють противники реформи – різні речі. Бо обман шкодить суспільству і країні», - сказав В’ячеслав Негода.

Теги:
Джерело:
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Поділитися новиною:
24 березня 2023
28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...
Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження системної роботи...
24 березня 2023
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...
У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...
24 березня 2023
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...
Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...
24 березня 2023
Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57
Складання та виконання розпису місцевого...
Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...