Володимир Гунчик здійснив робочий візит на Ратнівщину

Відкриття садочка, спілкування із педагогічними колективами та батьками, обговорення соціально-економічного розвитку району,  – ці та інші питання серед переліку запланованого головою облдержадміністрації  Володимиром Гунчиком під час робочого візитку до Ратнівського краю.

Серед першочергових завдань – зустріч керівника найвищої виконавчої гілки влади в області з колективами Василя Авдіюка загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, дитячого садочка с. Видраниця.

Школу на 300 місць будували у три етапи, проте й нині об’єкт незавершений, адже заклад потребує добудови спортивного залу та облаштування благоустрою. У новозбудованих приміщеннях уже навчається 234 учні. Аби завершити усі роботи цьогоріч, проводиться коригування раніше виготовленої проектно-кошторисної документації.

Поряд із школою функціонує й дитсадок, де нині лише 2 групи: старша – 27 вихованців та різновікова – 22. Ще 57 дітей перебувають у електронній черзі, тож аби забезпечити належним рівнем дошкільної освіти і їх, потрібно відкрити ще одну групу. З цією метою, за словами директора навчального комплексу, кошторисна документація на реконструкцію приміщення дитсадка коригується.

– Добудова садочка на 20 місць дозволить дітям від 3 до 5 років здобути дошкільну освіту та суттєво зменшить чергу, – зазначив Василь Васильович.

Здобувати перші грунтовні знання у новому дитсадку будуть й діти села Якушів Ратнівського району, де відкрито новий дитячий навчальний заклад. Спільно зі спонсорською допомогою народного депутата України Степана Івахіва, дитсадок оснащено якісними меблями та іграшками, проте деякі роботи іще в процесі завершення.

– Усі надії на світле майбутнє нашої країни ми покладаємо саме на цих дітей. Вони навчатимуться і пізнаватимуть цей світ чудових комфортних умовах, – зауважив Володимир Гунчик.

Далі ж за планом – зустріч голови облдержадміністрації з педагогічним колективом навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-дитячий садочок» імені Петра Штика с. Самари та обговорення перспективи розвитку навчального закладу.

– Самарівська громада дуже велика, тому нам потрібно вибудувати спільну стратегію розвитку, аби розуміти першочергові пріоритетні завдання і почати їх вирішувати вже зараз, – зауважив Володимир Петрович.

Так, за словами керівника найвищої виконавчої гілки влади в області, Самарівська школа може претендувати на статус опорної, але для цього потрібно задовільнити ряд вимог у частині технічного та інфраструктурного забезпечення, владнати проблему із довезенням учнів та ремонтом окремих доріг. У дитсадку також необхідно провести роботи з перекриття даху, для якого уже виготовлена проектно-кошторисна документація.

Окремо говорили й про налагодження роботи Самарівської лікарні. Володимир Гунчик відвідав лікувальний заклад і побачив очевидні проблеми, серед яких: відсутність фахівців, адже у лікарні нині працює лише один лікар; відсутність умов для залучення молодих працівників – немає житла. Говорячи про реформу медицини Володимир Петрович переконаний: аби заклад був успішним, потрібно об’єднати у ньому первинний і вторинний рівні надання медичних послуг, адже лікарня велика і зможе вмістити як амбулаторію, так і стаціонар. Таке рішення важливе, адже Самари – центр об’єднаної територіальної громади і такий медичний заклад вкрай необхідний для населення.

– Я за те, щоб лікарня функціонувала, її ніхто ліквідовувати не буде, але потрібно використати усі можливості для того, аби об’єднати первинну і вторинну ланки медицини тут і створити якісні умови для лікування жителів, – резюмував Володимир Гунчик.

Було очевидним, що політичні амбіції та переконання окремих посадовців, які запросили голову облдержадміністрації оглянути Самарівську дільничну лікарню, заважають прийняти ефективне рішення, яке б працювало на громаду. Адже, не усім сподобалась перспектива об’єднання первинної та вторинної ланок на базі закладу. Втім, остаточне рішення прийматиметься місцевою владою. При цьому, важливо пам’ятати, що об’єднані територіальні громади, у контексті децентралізації, працюватимуть напряму із Державним бюджетом і субвенційні кошти розподілятимуть між соціально значимими об’єктами самостійно. Облдержадміністрація ж у цьому випадку, буде лише контролюючим органом.

Оглянувши заплановані заклади, Володимир Гунчик зустрівся із депутатами Ратнівської районної ради. У контексті розмови, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області проаналізував побачене та закликав депутатів  напрацювати механізм спільної роботи для покращення освітньої та медичної галузі району. Розповів і про підтримку місцевого бізнесу, представники  якого готові співпрацювати із місцевою владою задля економічного  розвитку краю.

 

Область:

Волинська область

Джерело:

Сайт Волинської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 лютого 2020

Розпочався процес оцінки та відбору інвестпрограм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок ДФРР у 2020 році

Розпочався процес оцінки та відбору...

  20 лютого відбулось перше цього року засідання Комісії для оцінки та відбору інвестиційних програм і...

20 лютого 2020

Експерти представили Білу книгу щодо державної політики у сфері адміністративних послуг

Експерти представили Білу книгу щодо державної...

Експерти напряму з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» представили Білу...

20 лютого 2020

Децентралізація: У Києві спільно з експертами Ради Європи обговорять побудову процесу публічних обговорень змін до Конституції

Децентралізація: У Києві спільно з експертами...

24 лютого 2020 року у Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку...

20 лютого 2020

ТСН починає у трьох областях просвітницький проект з децентралізації "Громади: дорожня карта рішень"

ТСН починає у трьох областях просвітницький...

З 20 лютого команда ТСН починає реалізацію просвітницького проєкту «Громади: дорожня карта рішень» та проведе серію...